logo

Vali İnce, “Darbe Girişiminde Ülkemiz Uçurumun Eşiğinden Döndü” 

Demokrasi nöbetinin 6. gecesinde Valilik Meydanı’nda demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan yaklaşık binlerce kişi darbe girişimine tepki gösterdi.

Vatandaşlar meydanda kurulan büyük LED televizyondan çalan mehter marşına eşlik ederken,  zaman zamanda sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe burada halka seslenerek, “Darbe girişiminin 6’ıncı gününde Artvin’in dimdik ayakta olduğunu, serhat kentler dik durduğu müddetçe, kalplerin birlikte vurduğu sürece topların sindiremeyeceğini söyledi. Başkan Kocatepe; ”Onlar iktidarın gitmesi uğruna Vatanın gitmesine razı olan alçaklardır. Birileri gelmiş bu ülkenin milli meclisine bomba atıyor sen buna tiyatro diyorsun. Birileri gelmiş bu ülkenin canı ciğeri Özel Harekâtını yerle bir ediyor sen buna tiyatro diyorsun.  Birileri bu ülkeyi Amerika’nın kucağına atıyor sen buna tiyatro diyorsun öyle mi? Neyin tiyatrosu?  Duyguluyuz duygulu olmak zorundayız. Çünkü atalarımızın dediği gibi ‘Yâri Güzel Olanın Başı Beladan Kurtulmaz’ bizim yârimiz güzel Anadolu’muz güzel vatanımız. Hal böyle olunca düşmanımız çok oluyor. Biz zor zamanların milletiyiz. Tarih hep bunu göstermiştir. İyi ve bol zamanlarda hep kaybettik.  Ama ne zaman ki zorluğa düştük işte cenabı hak bize yeniden Vahdet yeniden birlik nasip etti. Dünya liderliğine oynayan Türkiye yolunda bu milletin yeniden aynı noktaya gelmesi Allah’ın bir lütfu olmuştur.” dedi.

Artvin Valisi Muhterem İnce ise yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimiyle ülkenin uçurumun eşiğinden döndüğünü söyledi.

Halkın demokrasi ve milli iradeye sahip çıktığını belirten Vali İnce, “Sizlerin dik duruşu, milli iradeye ve bayrağa sahip çıkmanız ülkemizi bir uçurumun kenarından kurtardı. Sizler benim gözümde bu devletin ve bu aziz milletin gözünde hepiniz birer kahramansınız. Bundan yüzyıl önce Çanakkale’deki verilen mücadelenin, Kurtuluş Savaşında verilen milli mücadelenin kahramanları ne ise bizim gözümüzde o kahramanlar sizlersiniz. Çanakkale’deki Ezineli Yahya Çavuş, Seyid Onbaşı, Anafartalar ve milli mücadelenin komutanı Mustafa Kemal Atatürk ne ise hepimizin de onlardan farkı yoktur. 15 Temmuz günü bu ülke bir uçurumun eşiğinden döndü. Bu darbecilerin darbe girişimiyle yüz yüze kaldık. Sizlerin bu dik duruşu, şu meydanları dolduruşu, bu darbecilere ve düşmanlara korku, dostlara da huzur saldı. Cumhurun başkanına yani sizlerin başkanına karşı darbe girişiminde bulunuldu. Sizlerin iradesine, Türkiye Büyük Millet Meclisine saldırı yapıldı. Hepimiz izledik ve gördük. Yüzlerce insanımız şehit oldu. Bugün bu bayrakları rahat bir şekilde sallayabiliyorsak, bu bayrağımızı gururla, iftiharla ve heyecanla dalgalandırabiliyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Hepsinden Allah razı olsun. Mekânları cennet olsun. Allah milletimize sabır versin. Sizlerişehitlerimiz kadar kutluyorum. Sizlerde birer kahramansınız” dedi.

Demokrasi nöbetine Artvin Valisi Muhterem İnce’nin yanı sıra, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kurtul Özel ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri de katıldı.

Etiketler: » »
Share
930 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?