logo

Vali Doğanay’ın Desteği ile Moral Bulan 7 Martspor Ümit Dolu

Hentbol 2. Liginde mücadele eden Artvin 7 Martspor ligde kalma yolunda geçtiğimiz hafta sonu muhteşem bir galibiyete imza atarken, bu galibiyet ile rahat bir nefes aldı. Ligde kalma yolunda çok önemli bir viraj olan maç öncesinde maddi yetersizlikler nedeniyle kulübün kapatılması gündemde iken Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın takıma sahip çıkması adeta takımın kaderini değiştirdi. Vali Doğanay’ın desteğini alarak arka arkaya önemli transferlere imza atan temsilcimizde galibiyette yine verdiği destek ile takıma büyük moral veren Artvin Valisi Doğanay’a armağan edildi. Alınan galibiyetin yankıları sürerken Artvin 7 Martspor’un hocası ve aynı zamanda kulüp başkanı Murat Ülker, ligde kalacaklarını ileri sürdü.

Temsilcimizden Muhteşem Bir Galibiyet

Profesyonel Hentbol 2. Lig B.Grubunda mücadele eden Artvin 7 Martspor Hentbol takımımız ligde kalma yolunda büyük bir adım attı. Ligde kalma Temsilcimiz 12. Şubat Pazar günü Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Salonun’da ya tamam ya devam maçına çıktı. Maddi imkansızlıklar yüzünden ligde kalma mücadelesi veren boğalar, ligin 10. haftasında ligin güçlü takımlarından Samsun Tekkeköyspor ile karşılaşırken çok büyük bir sürprize imza atarak ligde kalma yolunda altın değerinde 2 puan aldı.

Maç karşılıklı gollerle başladı, Artvin Boğaları 5. dakikadan itibaren taraftarının desteğini de arkasına alınca durdurulamadı. Rakibine ilk yarının sonuna doğru üstünlük kuran Artvin Boğaları ilk yarıyı Samsun temsilcisi Tekkeköyspor karşısında soyunma odasına 16 – 13 önde girdi.

İkinci yarı’nın ilk dakikalarında tartışmalı hakem kararları damga vurdu. Bu kararlar neticesinde 2. dakika cezaları ile eksik kalan temsilcimiz Artvin 7 Martspor rakibi karşısında skor üretemedi ve skor bir anda 17 – 17’ye geldi, Artvin 7 Martspor mola aldı. Moladan sonra bambaşka bir 7 Martspor vardı. Moladan sonra harika bir oyun sergileyen boğalar rakibini adeta sahadan sildi. Maç sonunda skor tabelasında 6. farklı üstünlük kuran temsilcimiz sahadan 33 – 27 galibiyetle ayrıldı.

Bu galibiyet Vali Doğanay’ın Desteği Sonrasında Geldi

Artvin 7 Martspor Hentbol takımı Profesyonel Hentbol 2. Lig B.Grubunda zor günler geçiriyordu. Gerek kulübün yaşadığı maddi sorunlar gerekse de puan cetvelinde alt sıralarda bulunması takımın geleceği için ümitsiz bir ortamın oluşmasına neden oldu. Ligde kalma yolunda oynanacak olan çok önemli maç öncesinde büyük sıkıntılar yaşayan Artvin 7 Martspor’un kaderi kulüp başkanı ve aynı zamanda antrenör Murat Ülker’in Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı ziyaret etmesi ile değişti. Kulübün içerisinde bulunduğu durumu Vali Doğanay’a ileten Murat Ülker’in ve kulübün içerisinde bulunduğu umutsuz ortam Doğanay’ın verdiği destek ile yok oldu. Vali Doğanay’ın desteği ile arka arkaya önemli transferlere imza atan takımımız iki talihsiz yenilgi aldıktan sonra kendine gelmeye başladı. Yapılan transferlerin takıma uyumunun artmasının ardından iç sahada çıkılan ilk maçta muhteşem bir oyun ile ligde kalma yolunda çok önemli bir galibiyet elde edildi. Bu galibiyet ile son ikiden kurtulan takımımız şimdi geleceğe güvenle bakıyor. Şimdi temsilcimizde herkes ligde kalınacağına inanırken son maçta alınan galibiyet ise Artvin Valisi Doğanay’a armağan edildi.

Murat Ülker: Valimizin Desteği Bize Moral Ve Güven Verdi

Kendi saha ve seyircisi önünde aldığı galibiyet ile moralleri yerine gelen ve ligde kalma ümitleri artan Artvin 7 Martspor’un Kulüp Başkanı Murat Ülker, elde edilen galibiyeti Artvin Valisi Ömer Doğanay’a armağan etti. Başkan Ülker açıklamalarında; “ 1 ay öncesine kadar ligde kalma ümidimiz hiç yoktu. Maalesef kulübümüze kimse sahip çıkmıyordu. Açık söylemek gerekirse ilimizin adına mücadele eden takımımız yalnız kalmıştı. Bir ay önce artık ligden çekilmeyi ve kulübü kapatmayı düşünüyorduk. Bu kararımızı bildirmek için Valimiz Ömer Doğanay’a ziyaret ettiğimizde sağolsun Valimiz bize sahip çıkacağının sözünü verdi. Gerekli maddi desteğin verileceğini ifade ederek transfer yapmamızın yolunu bize açtı. Yaptığımız transferlerin takıma monte olması ile birlikte dişe diş mücadele ettiğimiz ancak hakem kararları ile yenildiğimiz iki maçın ardından ligde kalma yolunda çok büyük bir adım attık. Kendi saha ve seyircimiz önünde güzel bir galibiyet alarak hem moral bulduk hem de kendimize olan güvenimiz geriye geldi. Takımımıza sahip çıkan ve bizim buralara gelmemizi sağlayan Sayın Valimize minnettarız. Bu galibiyeti başta kulübümüze sahip çıkan Valimiz Ömer Doğanay’a ve yine son maçımızda yine galibiyette büyük rol oynayan taraftarlarımıza armağan etmek istiyoruz. Bizler sürekli çalışarak oyunumuzu geliştirmek ve ligde kalmak istiyoruz. İnanıyoruz ki ligde kalacağız. Bize sahip çıkılmasını istiyoruz. İnanın verilen destekler boşa çıkmayacaktır. ” şeklinde konuştu.

Takımımız 22 Şubat’ta Rize Gençlikspor kulübü ile deplasman da yapacakları maçın hazırlıklarına başladı.

Etiketler: »
Share
884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?