logo

Vali Doğanay’dan İkiz Babası Engelliye Akülü Araç

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat ilçesinde yaşayan yürüme engelli Akın Gültekin’i (43), kabul ederek, akülü tekerli sandalye hediye etti.

Vali Doğanay, ilçeye bağlı Meydancık Balıklı köyünde yaşayan ve 35 yaşından sonra geçirdiği kas hatalığından dolayı tekerlekli sandalye ile hayata tutunan Akın Gültekin’i kabul etti.

Ziyarette Gültekin, Meydancık Belediyesinde 2006 yılına kadar mevsimlik işçi olarak çalıştığını belirterek,” 35 yaşımda kas hatalığından dolayı yürüyemez oldum. 1995 yılında Meydancık Belediyesinde % 50 engelli raporumla mevsimlik işçi olarak işe girdim. Tam 11 yıl çalıştım ve tam kadro alacağımız zamanlarda işimize son verildi. Çalıştığım belediye 2014 yılında nüfus azlığından dolayı kapandı. Çok mağdur oldum. Bir aylık ikiz kızım var. Ortaokula giden 10 yaşında bir oğlum var. Eşim çalışmıyor. Sadece engelli ve bakım maaşım var. Bedensel engelliyim uygun bir işte çalışma istiyorum Bir işte çalışıp emekli olmak istiyorum. Ailemin geçimini sağlamak ve hayata tutunabilmek için çalışmam gerekiyor. Sayın Valim sizlerin yardımına ihtiyacım var.” dedi.

Engelli Gültekin ile sıcak ve samimi bir ortamda bir süre sohbet eden Vali Doğanay, kendisine iletilen iş talebini karşılamaya gayret göstereceğini söyledi.

Doğanay, devletin kapılarının her zaman engelliler ve ailelerine sonuna kadar açık olduğunu belirterek, “Valilik olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Engelli vatandaşlarımızın hayatta karşılaştıkları sorunları çözmek için gayret gösteriyoruz.” dedi.

AVBM

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?