logo

Vali Doğanay’dan Engelli Ailesine Şefkat Eli

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Borçka ilçesinde yaşayan doğuştan bedensel engelli Ahmet Cemal Altıparmak’ı (20), kabul ederek, akülü tekerli sandalye hediye etti.

Vali Doğanay, ilçeye bağlı Aydınlar mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan doğuştan bedensel ve tekerlekli sandalye ile hayata tutunan Ahmet Cemal Altıparmak ile annesi Emine Yıldız’ı kabul etti.

Engelli Altıparmak ile sıcak ve samimi bir ortamda bir süre sohbet eden Vali Doğanay, kendisine iletilen iş talebini karşılayacağını söyledi.

Devletin kapılarının her zaman engelliler ile ailelerine sonuna kadar açık olduğunu belirten Vali Doğanay, “Her birey engelli adayıdır. Valilik olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Engelli vatandaşlarımızın hayatta karşılaştıkları sorunları çözmek için gayret gösteriyoruz. Ziyaretime gelen Ahmet kardeşimizle sohbet ederek, sorunlarını ve taleplerini dinledim. İş konusundaki talebini kısa sürede yerine getireceğiz. Güzel kalpli ve iyi bir kişiliğe sahip olan bu güzel kardeşimiz hayata küsmemiş aksine daha sıkı bağlanmış. Yaşam sevinci gözlerinden okunuyor. Kendisini tebrik ediyorum. Bir ömür boyu ailesiyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılı günler geçirmesini diliyorum” dedi.

-Ailesi ilgiden ve sıcak karşılamadan memnun

Yaklaşık iki yıl önce eşinden ayrılan ve biri engelli 5 çocuk annesi Emine Yıldız ise, “Doğuştan bedensel engelli oğlum Vali beyle tanışmak ve bazı sorunlarını iletmek amacıyla Artvin Valiliğini telefonla arayarak randevu aldı. Kısa süre içerisinde randevu talebimiz olumlu karşılandı ve değerli valimiz bizleri makamında kabul etti. Eşimden ayrıldıktan sonra 5 çocuğuma ben bakıyorum. Engelli oğlumun ikizi olan kızım bu yıl iki yıllık meslek yüksekokulunu bitirerek mezun oldu. Diğer 3 çocuğumun ortaokul ve lise eğitimleri devam ediyor. Benim bir işim yok. Çocuklarıma engelli bakım aylığı ile babamdan kalan emekli maaşı ile bakıyorum. Allaha şükürler olsun zorda olsa geçinip gidiyoruz. İlçemizde herkes valimizin yardım sever ve iyi kalpli bir insan olduğunu konuşuyorlardı. Sayın Valimiz benim ve oğlumun yaşadığı sorunları ve iş talebini dinledi. Çok sıcak karşıladı. Oğluma uygun bir iş bulacağını ve her zaman bizlerin yanında olacağını söyledi. Ayrıca oğluma otomatik akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Çok mutlu olduk. Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun” dedi.

AVBM

Share
325 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?