logo

Vali Doğanay, Yangın Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Doğanay, “Devlet olarak yangınzede vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız”

Artvin Valisi Ömer Doğanay,  merkeze bağlı Ortaköy (Berta) köyünde çıkan yangında evleri yanan vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerinde bulunarak, devlet olarak yangınzede vatandaşların yaralarını en kısa sürede saracaklarını söyledi.

Merkeze bağlı Ortaköy’de henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı Sefer Çelik’e ait ahşap evde yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına, il merkezi ile ilçe belediyelerinden gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Kontrol altına alınan yangında, 8 evle 6 samanlık kullanılamaz hale geldi.

Vali Doğanay, Yangın Bölgesinde

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise yangın bölgesine gelerek söndürme çalışmalarını yerinde takip ederek, evleri yanan vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Yangına kısa sürede İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Jandarma ekipleri ile Artvin, Ardanuç, Şavşat, Borçka Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalede ettiğini dile getiren Vali Doğanay, “Ayrıca Artvin Orman Bölge Müdürlüğü işçileri de arazözle yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Yangında 14 hanenin ikamet ettiği toplam 8 ev ile 6 samanlık kullanılamaz hale geldi” diye konuştu.

Devlet olarak yangınzede vatandaşların yararlını en kısa sürede saracaklarını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu belirten Vali Doğanay, can kaybı olmamasının kendilerini sevindirdiğine işaret ederek, şunları söyledi:

“Yangında evleri zarar gören vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları Artvin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce karşılanacak. Evleri yanan vatandaşlarımızın barınmaları konusunda kendilerine yardımcı olacağız. Ancak vatandaşlarımızın akrabalarının evinde barınma olanakları vardır. Yarın bölgede hasar tespit çalışması yapacağız.  Kısa sürede vatandaşlarımızın acil sorunlarını giderip, bu afetin acısını hissettirmeyeceğiz.”

Yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Vali Doğanay,  ekiplerin çalışmalar tamamlanıncaya kadar olay yerinden ayrılmayacaklarını bildirdi.

AVBM

Etiketler: » » »
Share
880 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?