logo

Vali Doğanay, Vermiş Olduğu Destekle Hayata Bağladı!

Ardanuç’ta yaşayan yürüme engelli Gökay Yazıcı, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın vermiş olduğu destekle yaşama tutundu.

 

Artvin’in Ardanuç ilçesinde yaklaşık 8 yıl önce evinin önünde kestiği ağacın üzerine düşmesi sonucu yürüme engelli olan 38 yaşındaki Gökay Yazıcı’nın çok önemli isteği olan akülü tekerlekli sandalye ve 30 adet tavuk Artvin Valisi Ömer Doğanay tarafından alınması yürüme engelli Gökay Yazıcı’yı hayata bağladı.

Ardanuç ilçesine bağlı Bulanık köyünde hayata tutunmaya çalışan, kaza sonucu belden aşağısı felç olan ve tekerlekli sandalyeye bağımlı kalan, Gökay Yazıcı Rize ve Artvin’de geçirdiği ameliyatların ardından Ankara’da yıllarca tedavi görmesine rağmen sağlığına kavuşamadı.

Durumunu öğrenen Artvin Valisi Ömer Doğanay, Gökay Yazıcı’nın isteği olan akülü tekerlekli sandalye ve 30 adet tavuk anında aldırarak teslim edilmesini sağladı.
Gökay Yazıcı, “İlimiz Valisi Ömer Doğanay’a çok teşekkür ediyorum. İsteklerim anında yerine geldi ve hayatım düzeldi. Artvin Valimizin vermiş olduğu akülü sandalye benim olmayan bacaklarıma bacak oldu. Artık bu araba ile istediğim yere gidiyorum. Tavukları çok seviyordum. Yıllarca tavukçuluk yapmak istedim. Sayın Valimiz bana 30 adet tavuk aldı. Daha öncede tavuklarım vardı.Şimdi artık bu tavuklarla uğraşarak engelli olduğumu unutuyorum. Elde etmiş olduğum yumurtaları satarak sadece kendimi değil anneme ve babamada destek oluyorum.Bu durum beni hayata bağladı. Engelli kaldıktan sonra eşim beni bırakıp gitti. Şu an çocuğumu bile göremiyorum. Eski gezdiğim yerleri gördükçe iyice hayata küsüyordum. Artık Sayın Valimizin vermiş olduğu destekle çokmutluyum.Tavuklar benim can yoldaşım oldu. Tavuklarımın her birine ayrı ayrı isimler koydum.” Dedi.

Vali Ömer Doğan’ın vermiş oldukları akülü tekerlekli sandalye ve tavukların tesliminde hazır bulunan Ardanuç Engelliler dernek Başkanı Gönül İstanbullu; “Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz. İlimize geldikten sonra engellilerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Şu an hayata küsmüş olan bir engellimizi adeta hayata bağladı. Gökay Yazıcı’nın tavuklarından elde etmiş oldukları yumurtaların satışında yardımcı oluyoruz. Köy yumurtası olduğu için herkes alıyor.”dedi.

AVBM

Share
1259 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?