logo

Vali Doğanay Vatandaşlarla İftarını Açtı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, ‘Bir Sofrada Artvin’ çadırında iftarını vatandaşlarla birlikte açtı.

 

Belediye Başkanlığı önünde kurulan iftar çadırındaArtvin Valisi Ömer Doğanay, eşi Esma Doğanay Hanımefendi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdürrahman Cengiz Çerçi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, bazı daire müdürleri ve vatandaşlar hep birlikte iftar açtı.

İftar öncesinde merkez cami imam hatibi Abdullah İyizaman Kur’an-ı Kerim okuyarak ardından dua edildi. Ezanın okunmasıyla hep birlikte iftar açıldı.

İftar sonrasında Artvin Valisi Ömer Doğanay, yaptığı konuşmasında,  “BelediyeBaşkanımız iftar çadırında vatandaşlarımızla birlikte iftar açalım deyince bende eşimle beraber geldik. Devlet dediğimiz mekanizma vatandaşa hizmet için kurulmuştur. Ülkemizde son 15 yıldan bu yana devlet-millet anlayışı değişti. İnşallah bundan sonra da bu anlayış değişmeye devam edecek.  Hepimiz bir milletiz,  bu coğrafyada kıyamete kadar insanca, Müslümanca,Ademce yaşamayı Cenabı Allah bizlere daim etsin.Gerçekten çok büyük şükre ihtiyacımız var. Şuanda 1 milyara yakın insan açlık çekiyor. İnsanlar nimetin kıymetini gittikten sonra anlıyor ama gitmeden öncede anlamak gerekiyor.” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Vali Doğanay ve ailesine katılımlarından dolayı teşekkür ederek Ramazan aynının birlik beraberliğin pekiştiğini birlikte iftar açmanın manevi hazzını yaşadıklarını söyledi.

AVBM

Share
547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?