logo

Vali Doğanay, TFFHGD Artvin Şubesi Yönetim Kurulunu Kabul Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Artvin Şube Başkanı Faruk Bülent Yazgül, İl Hakem Kurulu Başkanı Halit Uçar ve yönetim kurulu üyeleri Muhammet Ali Öztürk, Taylan Ata ile Sadık Murat Arslan’ı makamında kabul etti.

Kabullerinden dolayı Vali Doğanay’a teşekkür eden TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Yazgül, dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti paylaşan Vali Doğanay, yeni yönetime görevinde başarılar diledi.

Başkan Yazgül, 6 Ocak 2018 tarihinde yapılan 12. olağan genel kurulun ardından 4. kez başkanlık görevine seçildiğini söyledi.

Bu kapsamda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Vali Doğanay’a nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Faruk Yazgül, “Artvin’de maalesef az sayıda amatör ve akademik spor kulüplerimiz var. Aynı zamanda ilimizdeki Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde Beden Eğitim Spor Yüksek Okulu bulunmuyor. Yakın zamanda bu bölümün üniversitemizde açılacağını duyduk. Bu durum bizleri çok mutlu etti. İlimizde hakemliğin gelişmesi için bunlar çok önemlidir. Bir hakemin gelişmesi ildeki takım sayısıyla doğru orantılıdır. Bir hakemimiz ne kadar çok maç yönetirse o kadar kendini geliştirir ve ilimiz futbolu başta olmak üzere ülke futboluna olumlu yönde büyük katkı sunar” dedi.

Dernek çalışmaları hakkında da bilgi veren Yazgül,” Derneğimiz bünyesinde 27 il hakemi, 2’si bayan olmak üzere 20 aday hakem, 2 bölgesel hakem ile 7 il hakem gözlemcisi görev yapmaktadır” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Yazgül, Vali Doğanay’a hakem forması, sarı kart, kırmızı kart ve kokart hediye etti.

AVBM

Share
372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?