logo

Vali Doğanay, Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’ı Kabul Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

Ziyarette,  Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim İnce ve diğer yetkililer de yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay ise, Genel Başkan Yalçın’a teşekkür ederek,  çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretin sonunda Vali Doğanay, Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’a kenti tanıtan fotoğrafların bulunduğu plaket takdim etti.

Yalçın, valilik ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Teşkilat programları çerçevesinde Artvin’e geldiğini belirten Yalçın, “Bu vesile ile Sayın Valimize nezaket ziyareti gerçekleştirdik. Çalışma hayatına ilişkin önemli gündemleri yaşıyoruz Türkiye’de çalışma hayatının en önemli konularından olan taşeron konusu ve kamu görevlilerinin sorun alanı içerisinde bulunan 4/C’lerin 4/B kadrosuna alınabilme konusu var. Bu iki önemli konu dün müjde ile çözülmüş oldu. Bunun ciddi bir rahatlığı var, şuan teşkilatlarımızda bir araya geliyoruz. Bu anlamda teşekkürleri ifade ediyorlar. Bizde bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımıza onun nezdinde bütün hükümet üyelerine,  çalışma bakanlığına bu vesile teşekkür ediyoruz. Çalışma hayatında huzur varsa ülkede de huzur vardır,  içimizde huzur varsa işimizde de huzur vardır. Dolayısıyla ülkenin daha çok huzura, daha çok kaynaşmaya,  daha çok bütünleşmeye ihtiyacı var.

Çünkü küresel operasyonların sıklaştığı,Türkiye’nin mengeneye alınmaya çalışıldığı çok tarihi süreçlerden geçiyoruz. DolayısıylaAmerika’da ki iç çekişmenin ve çatışmanın Amerika’yı konseride etmek için ümmetin sinir uçlarına dokunma manasında bazı hamleleri oluyor.

Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesi konusundaki Amerika’nın denemeye çalıştığı girişim son derece tehlikeli bir ateş. Kudüs, Filistin devletinin başkentidir. Dolayısıyla burada Siyonist İsrail’i arkalama anlamında Amerika’daki derin yapının Trump’ıda buna zorladığı gözüküyor. Dolayısıyla Trump’un bu konudaki vaadi orta doğuya ateş dökmek gibi,  benzin dökmek gibi bir anlamı var. Onun içinde Memur-Sen olarak az önce buradan bütün teşkilatlarımıza çağrıda bulunduk. Yarın 81 ilde tepki vereceğiz ve kitlesel açıklamalarla meydanlardan yarın sesimizi yükseltmiş olacağız.

Umarım bu tehlikeli gidişata dur denir ve bu konuda ateşle oynanmaz. Amerika’nın Ortadoğu’nun huzur bulması noktasında adım atması gerekir,  yoksa huzursuzluğunu tetiklemek gibi bir işlem olursa bu sadece orta doğuyla kalmaz dünyanın tamamına bu huzursuzluk sirayet eder. Zaten Ortadoğu İsrail’in oraya bir virüs olarak yerleştirilmesiyle huzurunu kaybetmiş ve o gün bu gündür kan ile gözyaşı ile anarşi ile uğraşıyor terör örgütlerini besleyen emperyalist güçler ve siyonist odaklar şimdi bizzat kendileri orayı daha da provoke etmek için gemi azıyaalmış durumdalar. Oyüzden bu konuda Türkiye’deki kamu görevlilerinin örgütlü gücü,  kamunun vicdanı olan bir kitle olarak yarın 81 ilden çağrıda bulunacağız ve bu tehlikeli gidişimden vazgeçilmesi çağrımızı ifade edeceğiz” diye konuştu.

AVBM

Share
145 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?