logo

Vali Doğanay Basketbol Takımının Hazırlık Maçını İzledi

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Türkiye Basketbol 2. Ligi açılış haftası kapsamında oynanan Artvin Belediyespor ile Erzurum Belediye Gençlikspor arasında oynanan hazırlık maçını izledi.

 

Müsabakayı Vali Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan,  Kurum Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Doğanay açılış töreninde yaptığı konuşmada, Takımın sporcularından sporun gerektirdiği centilmenliği ve örnek davranışları sergileyerek mücadele etmelerini isteyen Doğanay,” Artvin her şeyin en iyisine layık bir ilimizdir. Sizlerden spor ahlakına uyan davranışlar bekliyorum. Böylece sporu toplumun her kesimine sevdireceğinize inanıyorum. Spor, sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik ve aynı zamanda centilmenlik demektir. Lig yarışı uzun soluklu bir maratondur. Maçlara çok iyi hazırlanıp Artvin halkımızın beklediği şampiyonluk kupasını ilimize getirmenizi canı gönülden bekliyorum. Şimdiden sizlere ligde başarılar diliyorum. Serhad ilimizin güzel ve iyi kalpli insanları sizlerden büyük başarılar bekliyor” dedi.

Belediye Başkanı Kocatepe yaptığı konuşmada, Takımımızdan bu sezon büyük başarılar bekliyoruz, biz bu sahada Tofaş’ı, Trabzonspor’u, Fenerbahçe Gençlik Takımını ve nicelerini mağlup ettik ve etmeye devam edeceğiz. Siz seyirciler de bu salonu tıklım tıklım doldurduğu sürece takımımız nice başarılara imza atacaktır” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Artvin Belediye Spor’un yeni maskotu “Boğaç” seyircilere tanıtıldı. Artvin Valisi Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ile diğer protokol üyeleri, basketbol takımına sponsor olan esnaflara hediye takdimini gerçekleştirdiler. Hediye takdiminin ardından Artvin Belediyespor’un Erzurum Belediye Gençlikspor arasındaki hazırlık maçı başladı.

Kıran kırana geçen mücadeleyi Artvin Belediye Spor 70-64 kazandı.

AVBM

Share
311 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?