logo

Vali Doğanay, Arhavi’deki Sel Bölgesinde

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Arhavi ilçesinde dün akşam etkili olan aşırı yağmur nedeniyle oluşan selden etkilenen esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek, ‘geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

 

İlçede akşam saatlerinde etkili olan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, bazı ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı.

Etkili olan yağmur nedeniyle Kapisre deresi taştı, bazı mahalle ve köy yolları ulaşıma kapandı. Boğaziçi Mahallesi’nde rögarların tıkanması sonucu cadde ve sokaklar göle döndü, çok sayıda ev ve işyerinin zemin ve bodrum katlarını su bastı. Artvin Belediyesi ekipleri ile mahalleli ev ve işyerlerine dolan suları, tahliye etmeye çalıştı.

-Vali Doğanay, sel bölgesinde

Yağmurun etkisini artırmasının ardından ilçeye giden Vali Doğanay, ekiplerin sürdürdükleri çalışmaları yerinde inceleyerek, ilçe kaymakamı ve belediye başkanından bilgi aldı.

Evlerini ve iş yerlerini su basan ilçe halkını ziyaret eden Doğanay, selden etkilenen vatandaşların yaralarının kısa sürede sarılacağını belirterek,  ilçe halkına bir kez daha ‘geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Selden en çok etkilenen Kireçli ve Kavak köyüne de giden Doğanay, aşırı yağmurdan dolayı meydana gelen heyelan bölgesini inceledi.

Vali Doğanay, sel ve heyelandan dolayı ilçede can kaybı yaşanmadığını belirterek,”Yaklaşık 3 saat aralıksız yağan yağmur nedeniyle ilçede bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Bölgede yağış bekleniyordu. Valilik olarak sahil ilçelerimizdeönceden tedbirlerimizi almıştık. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerimizi bölgeyekonuşlandırdık. Arhavi Belediyesi ve ilçedeki diğer kamu kurumlarımıza önceden sel ve heyelana karşı tedbirlerini aldırdık.  Allah’a şükürler olsun her hangi bir yaralanma ve can kaybımız yok. Selden dolayı yıkılın ev yok. Sadece bazı evlerin bodrum katlarını ve işyerlerini su bastı. Ekiplerimizin olağanüstü çalışmaları neticesinde sular temizlendi.Ulaşımda sıkıntımız yok. Yollarımız açıldı. Ayrıca ilçeye kısa sürede elektrik ve içme suyu verildi.” dedi.

Doğanay, AFAD ekiplerinin ise bölgede hasar tespit çalışması başlatıldığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, yağışın aralıklarla sürdüğü ilçede vatandaşlar ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

AVBM

Share
248 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?