logo

Vali Cirit’ten, Kaybolan İşçinin Oğluna Teselli

9 Mayıs 2015 Cumartesi günü sabah saatlerinde eski Artvin Köprübaşı mevkiinde Çoruh Nehri’ne düşen Yusuf Karataş’ı arama çalışmaları Rize den gelen dalgıçlarla devam ediyor. Arama çalışmalarına Artvin Valisi Kemal Cirit’te katıldı. Babasını aramak üzere Erzurum’dan Artvin’e gelen Kenan Karataş’ı Vali Kemal Cirit sakinleştirdi.

Çalışmak üzere Erzurum ilinden Artvin’e gelen ve Çoruh Park İnşaat’ta çalışarak evinin nafakasını karşılamaya çalışan Yusuf Karataş, havaların yağmurlu olması nedeniyle ara verdiği tatil gününde Çoruh kıyısında dolanırken suya düşmüştü. Yusuf Karataş’ın suya düşmesinin ardından başlatılan arama çalışmaları ise devam ediyor. Çalışmalara Yusuf Karataş’ın 12 yaşındaki oğlu Kenan Karataş’ta katıldı. Amcaları İbrahim ve İsmail Karataş ile arama faaliyetlerine katılan Kenan Karataş’ı Artvin Valisi Kemal Cirit sakinleştirmeye çalıştı.

Öte yandan Yusuf Karataş’ın fenalaşan eşi Kübra Karataş’ta Artvin Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Arama kurtarma faaliyetleri Rize İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Polis Dalgıç ekipleri yardımıyla devam ediyor. Vali Kemal Cirit, işçinin akıbetini belirlemeye çalıştıklarını, suya düştüğünün belirlenen işçiyi arama çalışmalarının Rize’den gelen ekiplerle birlikte sürdürüleceğini ifade etti. Üzüntülerinin büyük olduğunu belirten Vali Cirit, arama çalışmalarına katılan aileye de üzüntülerini belirterek, devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini de söyledi.

Dengesini kaybederek Çoruh Nehri’ne düştü

Artvin’de Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolan kişiyi arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Olay bu sabah Artvin Merkez eski Köprübaşı mevkiinde meydana geldi. Sabah saatlerinde nehri seyreden Y.K. (34) isimli erkek şahıs dengesini kaybederek Çoruh Nehri’ne düştü. Olayın güvenlik birimlerine bildirilmesinin ardından nehirde kaybolan kişi için Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Çoruh Nehri ve Borçka Barajı üzerinde botlarla arama kurtarma çalışmaları devam ederken, Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile birlikte olay yerine gelerek, Artvin İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve AFAD yetkililerinden bilgi aldı. Vali Cirit, nehirde kaybolan kişinin bir an önce bulunması için Trabzon ve Erzurum’dan su altı arama kurtarma ekiplerinin getirilmesi için talimat verdi.

Share
1411 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?