logo

13 Mayıs 2015

Vali Cirit’ten Engelli Vatandaşlara Akülü Araba

Artvin Valisi Kemal Cirit, Şavşat İlçesinde yaşayan bedensel engelli iki vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Geçtiğimiz günlerde Şavşat İlçesindeki “Engelsi Yaşam Merkezi’nin açılışında  engellilerin sorunlarını dinleyen Vali Cirit, talep edilen iki adet akülü tekerlekli sandalyeyi bugün makamında kendisini ziyaret eden engelli Ülker Kaya ile Zeynep Yılmaz’a teslim etti.

Ziyarette Şavşat İlçe Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Nurbay Usta’da hazır bulurken engelli Ülker Kaya ile Zeynep Yılmaz Engelsiz yaşam Merkezinde renkli boncuklarla yaptıkları tarihi Şavşat Evi maketini ve bazı el emeği ürünleri Vali Cirit’e hediye ettiler.

Artvin Valisi Kemal Cirit geçtiğimiz günlerde Şavşat’ta engelsiz yaşam merkezinin açılışında verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Sağlıklı olan her bireyin birer engelli adayı olduğunun altını çizen Vali Cirit, “Hepimiz şuan için sağlıklı olsak bile birer engelli adayı olduğumuzu söyleyebiliriz. Gelecekte ne olacağını bizlerde bilmiyoruz. Sizlerin bu durumunu kolaylaştıracak adımları atmak , kamu görevlileri olarak bizlerin vazifesi. Hem yerelde ki hem de merkezde ki yöneticiler olarak sizlerin yaşamını kolaylaştıracak adımları atmamız lazım. Bu dernekleşerek bizimle bir araya gelmenizden mutluluk duydum. Dernek başkanınıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Sizlere sponsor olan kuruluşlara ve işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Yerelde kaymakamımız ve belediye başkanımıza da size yer tahsisi ve çeşitli organizasyonlarınıza destek oldukları için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Artvin coğrafyasının zorluğunun engelli vatandaşlar için bazı sorunları da ortaya çıkardığını kaydeden Vali Cirit idareciler olarak bu coğrafyanın zorluğunu gidermek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Engelli vatandaşlarla daha sıkı bir işi birliği içinde önümüzdeki süreçte yola devam edeceklerini belirten Vali Cirit, engelli derneklerinin engelli vatandaşları evlerinden çıkarıp sosyal yaşama adapte etme noktasında güzel bir iş yaptığını ifade etti.

Vali Cirit” Dernekleşerek bize bir güç olduğunuzu gösterdiniz. Fiziksel olarak sağlam olan bir vatandaşımız kadarda iş üretiyorsunuz. Bunu bize gösterdiniz. Ben engelli vatandaşlarımıza destek olan herkese teşekkür edip sizlere ömrünüzün geri kalan kısmında sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Share
438 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?