logo

Vali Cirit’in Başkanlığındaki Heyet Batum Belediye Başkanı Ermakov’u Ziyaret Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, 5.Uluslararası Batum Yapı İnşaat ve Teknolojileri Fuarı’na katılmak üzere gittiği Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’da iki günlük bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Vali Cirit beraberindeki Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Vali Yardımcısı ve Sarp Sınır Kapısı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk ile birlikte Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov’u makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Türk Heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti getiren Başkan Ermakov, belediyenin yürüttüğü faaliyetler ve hayata geçirmek istedikleri projeleri anlattı.

Batum Belediye Başkanı Giorgi Ermakov, iki sınır ülkesi olan Gürcistan ve Türkiye’nin eskiye dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerin olduğunu belirterek, şunları söyledi : “Türk Heyetinin ülkeyi ziyaretinden dolayı çok memnun olduk. Gürcistan ve Türkiye komşu iki sınır ülkeleriyiz. Türkiye ile dostluk ve kardeşlik ilişkilerimize çok eskiye dayanmaktadır. Batum’da düzenlenen 5.Uluslararası Batum Yapı İnşaat ve Teknolojileri Fuarı’nın açılışına katılarak bizleri onurlandıran başta Artvin Valimiz Kemal Cirit ile Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye teşekkür diyorum. Fuar gibi bu tür etkinlikler bizlerin dostluk ve ticari ilişkilerini daha da güçlendirdiği gibi daha da ileriye taşıyor.  Her iki ülkenin üst düzey yöneticilerinin fuara katılmaları firmaların tanıtımın yanı sıra bizlerde ülkemizin reklamını yapmış oluyoruz” dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Türkiye ile Gürcistan ülkelerinin ortak kültüre ve tarihe sahip olduklarını belirterek, “Turizm sektörü her iki ülkenin kalkınmasında önemli bir role sahip. Artvin ve Batum’un kalkınmasında turizm sektörü çok önemli bir yere sahiptir. Artvin olarak bazı turizm yatırımlarımız Batum’un mimarisine ve bir çok ortak değerine sahiptir. Artvin Belediyesi olarak belediyemizin çalışmalarına ne tür katkı sağlayabilir noktasında Batum ile birlikte hareket etmek istiyoruz. Gürcistan ile tarihi dostluklarımız gelecek projelerimizle perçinlenecek diye düşünüyoruz.” diye konuştu.

Ziyarette Vali Cirit, içerisinde yöresel ürünlerin bulunduğu ahşap sandık ile Artvin’in 3 Boyutlu Tanıtım Filmi setini Başkan Ermakova’a hediye etti. Başkan Ermakov ise konuklarına Batum’u tanıtan çeşitli resim tablosu hediye etti.

Yunusların gösterileri büyüledi

Vali Cirit ve beraberindeki Türk Heyeti iki süren yoğun temas ve incelemelerin ardından Yunus Gösteri Merkezi ziyaret ederek, yunusların birbirinden güzel ve etkileyici gösterilerini izledi.

Yaklaşık 45 dakika süren yunusların birbirinden ilginç ve heyecan verici gösterilerinin ardından Vali Cirit ve beraberindeki heyet Hopa’ya akşam saatlerinden döndü.

AVBM

Share
562 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?