logo

Vali Cirit, Vatandaşlara Pilav Ve Kavurma Dağıttı

Artvin’de,  “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında Artvin Belediyesinin katkılarıyla bin kişiye pilav, kavurma ve gül dağıtıldı.

 

İl Müftülüğü tarafından organize edilen etkinlik kapsamında Artvin Valisi Kemal Cirit,  İskebe Yeni Mahalle Camii’nde cuma namazının ardından vatandaşlara pilav, kavurma ve gül dağıttı.

İl Müftüsü Kemal Uçkun, Nisan ayının ikinci haftasında kutlanan “Kutlu Doğum Haftası” kutlamaları kapsamında her yıl farklı bir tema belirlendiğini belirterek, bu yıl ki temanın “İnsanlığı Diriltmek İçin Gelin Birlik Olalım” teması olduğunu söyledi.

Uçkun,  hafta içerisinde çeşitli etkinlikler organize ederek vatandaşlarla birlikte “Kutlu Doğum Haftasını” dolu dolu yaşadıklarını da kaydetti.

İl Müftüsü Uçkun daha sonra Vali Cirit’e Camii bünyesinde bulunan öğrenci yurdu, öğrenci kreşi ve yemekhaneyi gezdirdi.

Öğrenci kreşinde eğitim gören çocuklarla yakından ilgilenen Vali Cirit, bir süre çocuklarla samimi bir ortamda sohbet etti.

Öte yandan kutlamalar kapsamında Camii avlusunda Kızılay Artvin Şubesince konuşlandırılan kan alma aracında bazı vatandaşlar kan bağışında bulundu. Vali Cirit, ziyaret ettiği kan alma aracında kan bağışında bulunan vatandaşları duyarlılıklarından dolayı kutladı.

AVBM

Share
583 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?