logo

Vali Cirit, Şehit Ailesine Taziye Ziyaretinde Bulundu

Artvin Valisi Kemal Cirit, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, PKK’lı teröristlerin yerleştirdiği bombanın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Erzurumlu özel harekat polisi Orhan Dilekçi’nin (47)  ailesine taziye ziyaretinde bulundu ve mezarı başında dua okudu.

Artvin Valisi Kemal Cirit, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Erzurum Uzundere Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ile birlikte Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 1 0cak 2016 tarihinde şehit düşen polis memuru Orhan Dilekçi’nin Erzurum Uzundere ilçesindeki baba evine geldi.

Vali Cirit ve beraberindekiler, şehidin 74 yaşındaki babası Mehmet Dilekçi’nin elini öperek, ailesi ve yakınlarına “başsağlığı” diledi.

Vali Cirit, şehidin babası Mehmet Dilekçi’nin elini tutarak, “Sözün bittiği noktadayız. Ülke olarak acımız büyük. Şehit ailemizin acılarını paylaşmak istiyoruz. Başları sağ olsun. Milletimizin başı sağ olsun. Allah şehit ailemize ve milletimize sabırlar versin.” dedi.

Cirit, 23 yıllık polis memuru Orhan Dilekçi ile beraber şehit düşen Kenan Ardıç’ın ülkenin ve milletinin güvenliği için şehit olduğunu söyleyerek, “Bu ülke bütün etnik unsurlarıyla bir ve bütün. Bütün etnik unsurlarıyla büyük bir ülke. Bizim kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını bütün dünyanın bilmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Saldırıda şehit düşen polis memurlarına Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır dileyen Vali Cirit, devletin her zaman gazilerin ve şehit ailelerinin yanlarında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Ziyarette din görevlilerince Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Taziye ziyaretinin ardından Vali Cirit ve beraberindekiler, şehidin mezarı başında dua okudu.

AVBM

Etiketler: » » » »
Share
908 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?