logo

reklam

Vali Cirit, Rütbe Terfi Törenine Katıldı

Artvin İl Jandarma Komutanlığı emrine Yarbay olarak atanan Osman Kılıç’a Albaylık rütbesi,  düzenlenen törenle Vali Kemal Cirit tarafından takıldı.

Garnizon Komutanlığında düzenlenen törende, Kılıç’ın yanı sıra İl Garnizon ve Jandarma Komutanlıklarında görevli 22 personele terfi rütbeleri takıldı.

Vali Cirit, burada yaptığı konuşmasında, “Rütbe terfisi alan başta İl Jandarma Komutanımız olmak üzere tüm Askerlerimize yeni rütbelerinin Hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemiz zor bir dönemden geçmekte ve bu güzel vatan topraklarında ayrılık tohumları atmak isteyenlerle mücadele,  Milletimizin tarihsel sürecinde nasıl yapıldıysa bugün de öyle yapılmakta ve bunu içerde Jandarma ve Emniyet birimlerimiz, hudut boylarında ise Sınır birliklerimiz taşıdığı bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirerek yürütmektedirler. Taşıdığınız üniforma ve rütbeleriniz, Yüce Milletimizin şerefinin simgesidir. Hepinizin bu üniformayı milletimiz adına onurla taşıdığınıza olan inancım tamdır. Askerlik disiplin, sabır, metanet, dayanıklılık ve vatan topraklarını korurken hazır olmayı gerektiren ulvi bir görevdir. Ve herkes şunu bilmeli ki bu topraklar kolay vatan olmadı gibi asla da böldürtmeyiz’’

Vali Cirit, ayrıca, terfi alan ve/veya görev ifa eden ilimizdeki Türk Silahlı Kuvvetleri ve Jandarma Komutanlığı personeline hayatlarında aileleriyle birlikte mutlu bir yaşam temennisini de iletti.

İlimizde yaşanan sel ve heyelan felaketi nedeniyle Hopa’da bulunan Vali Cirit, ilçedeki inceleme ve ziyaretlerin ardından akşam saatlerinde il merkezine gelerek düzenlenen bu mütevazi törene katıldı.

Törende ayrıca bir konuşma yapan Garnizon Komutanı Albay Gencay ise,  Silah arkadaşlığının önemi doğrultusunda Türk Askerinin üstlendiği görev ve sorumluluğun bilincinde olduklarını dile getirerek terfi alan tüm askerleri kutlamış ve Hayırlı olması dileğini ileterek aileleri ile birlikte başarı ve mutluluk diledi.

Törene İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay,  Vali Yardımcısı Önder Coşğun, İl Jandarma Komutanı Alb Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş,  askeri personel ve aileleri ile diğer davetliler katıldı.

Tören sonunda Vali Cirit ve beraberindekiler Garnizon Komutanlığını ziyaret ettiler.

AVBM

Etiketler: » » » »
Share
2423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?