logo

Vali Cirit, Murgul İlçesinde Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu

ana_reim_vali_murgul

 

Artvin Valisi Kemal Cirit, Murgul ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunarak, Soğuksu Mahallesinde yapımına başlanan caminin temel atma törenine katıldı.

Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş ve ilde görev yapan kamu kurumlarının amirleriyle birlikte Murgul’a giden Vali Cirit’i Murgul Hükümet Konağı önünde Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ile daire amirleri karşıladı.

İlk olarak Murgul Kaymakamı Hüseyin Çam’ı makamında ziyaret eden Vali Cirit, ilçenin sorunları hakkında Kaymakam Çam’dan brifing aldı.

Ardından Murgul Belediyesini ziyaret eden Vali Cirit, Başkan Hasan Çavuş’tan belediyenin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Cirit daha sonra, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ”Sevgi Evleri” olarak hizmet veren binanın modernize edilerek 48’i normal yaşlı, 12’si özel bakım gerektiren yaşlılar olmak üzere toplam 60 kişi kapasiteli Huzurevi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe’den bilgi aldı.

-Vatandaşların sorunlarını dinledi-

Belediye Düğün Salonunda vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Vali Cirit, devletin imkanları ve kanunlar çerçevesinde sorunları bulunan vatandaşlara yardımcı olacağını söyledi.

-Soğuksu Mahallesi’nde, mahalle sakinlerinin yaptıracağı Soğuksu Camisi’nin temeline ilk harç konuldu-

İlçeye yaklaşık 4 kilometre mesafede bulunan Soğuksu Mahallesini de ziyaret eden Vali Cirit, burada mahalle sakinleri tarafından kurulan Soğuksu Mahallesi Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneğince yapımına başlanan yaklaşık 200 kişi kapasiteli caminin temeline ilk harcı koydu.

İl Müftüsü Kemal Uçkun’un okuduğu Kur-an-ı Kerim ve duaların ardından kurban kesildi. Daha sonra hazır bekletilen beton mikserinden dökülen harç ile birlikte caminin temeli atıldı.

-Vali Cirit, Damar köyünü de ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi-

Vali Cirit, yakın bir zamana kadar belde statüsünde bulunan ancak nüfus kaybı nedeniyle köye dönüşen Damar köyünü de ziyaret etti.

Bir çay ocağında vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Vali Cirit, köydeki etnografya müzesini gezdikten sonra akşam saatlerinde ilçeden ayrıldı.

AVBM

 

Share
1715 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?