logo

Vali Cirit, ‘Mucize’ yi Öğrencilerle Birlikte İzledi

 

Artvin Valisi Kemal Cirit, 1 Ocak 2015 tarihinde gösterime giren ‘Mucize’ adlı sinema filmini ortaöğretim son sınıf öğrencileriyle birlikte izledi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’ndeki sinema salonunda yaklaşık iki haftadır perdelerini halka açan ‘Mucize’ adlı sinema filmi, bu kez Artvin Valisi Kemal Cirit’in talimatıyla ortaöğretim son sınıf öğrencilerine ücretsiz olarak izlettirildi.

Başarılı müzik kariyerinin ardından sinemaya yönelen yönetmen ve senarist Mahsun Kırmızıgül’ün dördüncü uzun metrajlı filmi olan ‘Mucize’ filmi, yine dram öğelerinin ağır bastığı bir öyküye sahip. Senaryosu da Kırmızıgül’e ait olan projede Talat Bulut, Mert Turak gibi isimler yer alıyor.

Yaklaşık 120 dakika süren filmi öğrencilerle birlikte sonuna kadar izleyen Vali Cirit, öğrencilerden okuldan sonra boş kalan zamanlarında sinema, tiyatro gibi kültürel etkinliklere katılmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Filme yoğun ilgi gösteren öğrencilerin dram öğelerinin ağır bastığı filmde zaman zaman duygu dolu anlar yaşadıkları gözlendi.

Filmi Vali Cirit’in yanı sıra Vali Yardımcısı Recep Höl, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci, öğretmenler ile çok sayıda öğrenci izledi.

Share
503 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?