logo

Vali Cirit, Kurtuluş Günü Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Artvin Valisi Kemal Cirit’in Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94.Yıldönümü dolayısıyla Mesaj yayınladı.

Artvin Valisi Kemal Cirit mesajında; “Artvin’in Düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıldönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 94 yıl önce Artvin’imizde yazılmıştır. Ülkemizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmetle, minnetle ve hayırla yâd ederken, Artvinli hemşerilerimin Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 94 yıl önce 7 Mart 1921’de seçkin ilimiz Artvin’imizde de tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan  asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Artvin’imiz işgalcilerden temizlenmiş ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Artvinliler üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

En değerli hazinemiz olan ve kahraman ecdadımızın bizlere emaneti olan bu vatan toprakları üzerinde; şehitlerimizin asil kanlarıyla sulanmadığı, yavrusunu vatana  kurban eden analarımızın gözyaşlarıyla ıslanmadığı bir yer, neredeyse yok gibidir.Tarihimiz bizim  kahraman ecdadımızın emanetlerine sıkı sıkıya bağlı olmamızı, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü korumak için her alanda hizmet etmemiz gerektiğini bize sık sık hatırlatır.

Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Dolayısıyla Milli Mücadele  yılları bütün sıkıntıları ve zorlukları ile, bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır. Hiç şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken, gelişmiş bir Türkiye ve  gelişmiş bir Artvin için çabalarken; tarihimizi asla unutamayız.

Bu anlamlı günde, başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Artvin’de ve İl dışında yaşayan tüm Artvinli hemşehrilerimizin Kurtuluş Günlerini kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
888 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?