logo

Vali Cirit, Kente Gelen Şairleri Kabul Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Artvin 08 Kültür Turizm ve Kalkınma Derneğince bu akşam düzenlenecek olan “7 Bölge 7 İklim Şiir Şöleni” için Türkiye’nin çeşitli illerinden ve Azerbaycan’dan gelen 18 şairi makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Cirit, zorlu bir coğrafyaya sahip olan Artvin’in beraberinde getirdiği zorluğun, insanların yaşantısına sirayet ettiğini söyledi.

İl genelinde yaylada, dağda, köylerde ve ilçelerde başta olmak üzere hayatın her alanında karşılaştığı insanlarda edebi ve şairlik ruhu olduğunu gördüğünü belirten Vali Cirit, “Coğrafyamızın zorluğu insanlarımızın sanat ruhlarına katkı sunmuş. Göreve başladığım da bir törende bir vatandaşımız şiir okumayı arzu etti. Gayet anlamlı ve güzel bir şiir okudu. Kendisine ne iş yaptığını sorduğumda çobanlık yaptığını söyledi. Yani ilimizde yaşayan insanlarımızın büyük bir çoğunluğunun edebi ve şair yönü olduğunu gördüm. Artvin, ülkemize mal olmuş birçok şairi ve edebiyatçıyı bağrında barındırıyor. Ülkemizin çeşitli illerinden ve komşu ve dost ülke Azerbaycan’dan gelen şairlerimizi ilimizde ağırlamaktan son derece mutluyum.” dedi.

Şairlerle tek tek tanışan Vali Cirit, kendilerini Artvin’de görmekten son derece memnun olduğunu belirtti.

Şairler ise Artvin’de gördükleri ilgi ve alakadan dolayı memnun olduklarını belirterek, edebiyata, şairlere ve sanatçıya verdiği değerden dolayı Vali Cirit’e teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Vali Cirit, şairlere kentte düzenlenecek olan şiir şölenine katkılarından dolayı “Katılım Belgesi” takdim ederek,  çeşitli hediyeler verdi.

AVBM

Etiketler: » » »
Share
727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?