logo

Vali Cirit, Down Sendromlu Genci Valilikte İstihdam Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde istihdam ettiği Down Sendromlu Betül Erdinç’i makamında kabul ederek bir süre sohbet etti.

Artvin merkezde ikamet eden 21 yaşındaki Down Sendromlu Betül Erdinç, Vali Cirit’in girişimleri sonucu 4857 Sayılı İş Kanununun 30. maddesi gereğince kamu kurumlarında engelli çalıştırılması kapsamında Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde istihdam edilmişti.
Yaklaşık iki ay önce göreve başlayan Betül Erdinç’i makamında kabul eden Vali Cirit, bir süre sohbet ederek çay ikramında bulundu.
Ziyarette dairede yaptığı günlük işler hakkında Vali Cirit’e bilgi veren Betül Erdinç, çalıştığı kurumu ve işini çok sevdiğini söyledi. Günlük olarak daireye gelen gazeteleri birim amirlerine dağıttığını belirten Erdinç, gazetelerin arşivlenmesine de yardımcı olduğunu söyledi.

Vali Cirit, devlet olarak engellilerin yanındayız

Artvin Valisi Kemal Cirit ise devlet olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını ve kendilerini topluma kazandırmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Valilik olarak kamunun bütün imkanlarını engelli bireylerin sorunlarını çözmek ve yaşam standartlarını yükseltmek için seferber ettiklerini belirten Vali Cirit; “Engelli vatandaşları hayatın her alanında görmek istiyoruz. Kamuda istihdam ettiğimiz engellilerimize mesleki bilgi ve beceri kazandırıp hem kendi bütçelerine hem de ailelerinin bütçelerine katkı sağlamalarına yardımcı oluyoruz. “ dedi.

Her bireyin engelli adayı olduğunu ve en büyük engelin sevgisizlik olduğunu dile getiren Vali Cirit, “Engelli adayı olduğumuzu unutmadan, engellilerimize gereken önemi vermek ve onlarla yakından ilgilenmek hepimizin asli görevidir.” dedi.
Ailesi kızlarının işe girmesinden son derece memnun

Kızını topluma kazandırdıkları için çok mutlu olduğunu ifade eden anne Nazire Erdinç ise Down Sendromlu çocuğuna sahip çıkan Vali Cirit’e teşekkür etti.

Çocuğunun Valilikte istihdam edilmesinden dolayı tarif edilmeyecek mutluluk duyduğunu belirten anne Erdinç, “Kızımın işe girdiği günden beri hayata bakışı değişti. Eskiden kendi halinde sakin bir çocukken şimdilerde bir şeyleri öğrenmenin ve yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Ailesi olarak bizlerde bu durumdan oldukça memnunuz. İşe gitmek için her sabah erkenden kalkıyor. Kıyafetlerini giyinip bir an önce işe gitmek için sabırsızlanıyor. Bazen daireye gittiğimde kızımın bir şeyler yaptığını görmek beni dünyanın en mutlu insanı yapıyor. Kızımı topluma kazandıran Artvin Valisi Sayın Kemal Cirit’ten Allah razı olsun. Tarif edilmeyecek bir duygu yaşıyoruz. Bütün engelli çocuklara bu imkanlar tanınsın. Topluma kazandırılsın” dedi.
AVBM

Share
459 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?