logo

Vali Cirit, “Dağlıca da Çanakkale Gibi Geçilmezdir”

Artvin Valisi Kemal Cirit,  “Hakkari Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yaşanan ve tüm ülkeyi derin acı ve üzüntüye boğan menfur terör olayında hayatını kaybeden aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, dileyerek “milletimizin başı sağ olsun” dedi.

 

Hopa’da yaşanan sel ve heyelan felaketinin ardından Ankara’ya giderek Başbakanlığa genel durum raporunu sunduktan sonra kente gelen Vali Cirit, ayağının tozuyla Hopa Kaymakamlığı’nı ziyaret etti.

Kaymakam Vekili ve Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk ve diğer ilgililerle bir süre görüşen Vali Cirit, ilçedeki sel ve heyelan sonrası sürdürülen afet ve arama çalışmalarını yerinde koordine ederek detaylı bilgi aldı.

Vali Cirit,  daha sonra kendisini takip eden basın mensuplarına Artvin’in son şehidi Polis Memuru Mustafa Turanlı ve Dağlıca bölgesinde yaşanan terör olaylarını değerlendirdi.

Her tür terörü kınayan Vali Cirit, “İki gün önce aslen Artvin Şavşat Yavuz köylü olup, Adana ilinde ikamet eden ve görevini Diyarbakır’da yapan,  polis memuru kardeşimiz Mustafa Turanlı Diyarbakır’da şehit düşmüştür. Ailesi şehidimizin defin yeri olarak Adana ilini tercih etmiştir.  Şehit düşen polis memurumuz sadece vatanın bir kısmını veya bir parçasını değil,  Diyarbakırlıların da huzur içerisinde yaşamaları için, iş ve güçlerini rahatlıkla ve güven içerisinde yapabilmeleri için şehit düşmüştür. Yani demem odur ki, Diyarbakırlılar için şehit düşmüştür. Diyarbakır sanayicisi, esnafı, işçisi için de şehit düşmüştür. Aynı zamanda onların huzur ve güvenliğini sağlamak üzere görev yapıyor iken şehit düşmüştür. Vatanını düşündüğü için şehit düşmüştür. Şehidimize ve yanında şehit düşen arkadaşı diğer şehidimize yüce Allah’tan rahmet acılı ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

-Dağlıca da, “Çanakkale gibi Geçilmezdir”-

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde halkın güvenliği için çaba sarf ederken hain saldırıya uğrayarak Şehit düşen Mehmetçiklerimize Yüce Allah’tan rahmet dileyen Vali Cirit, “Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehitlerimiz ve yaralılarımız var…

Terör örgütleri, terör örgütü yandaşları ve teröre destek sunan küresel güçler hiçbir zaman unutmasın ki Dağlıca da bizim için “Çanakkale gibi geçilmez” olan alanlardan birisidir. Dağlıca da bu kadim milletin ve şehitlerimizin diyarı olmuştur. Değil bir kez binlerce kez tekrarlansa da buraların geçilemeyeceğine defalarca şahit olacaklar ve her defasında destansı kahramanlıklarla karşılaşacaklar.

Bu vatanı hiç kimse bölemeyecek ve böldürtmeyiz de…

Bizler birlik içinde oldukça, birlik ve beraberlik duygusu ile hareket ettikçe ve Milletimizin sağduyusu ile her zaman terör dahil tüm problemleri çözmeyi başarabilecek güç, kararlılık ve inanca hep sahip olacağımız hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Ülkemizi derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kıymetli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman askerlerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

AVBM

Share
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?