logo

Vali Cirit, ‘Çocuk Evlerini’ Ziyaret Etti

Artvin Valisi Kemal Cirit, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde barınan çocukları ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve 0-18 yaş arası korunmaya muhtaç erkek çocukların barındığı Çocuk Evleri’ni beraberindeki eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi ile birlikte ziyaret eden Vali Cirit,  çocuklara bir süre sohbet etti.

Akşam yemeğini çocuklarla birlikte yiyen Vali Cirit,  çocuk evlerinde görevli bakıcı ve ev sorumlusu öğretmenlerden çocukların günlük yaşantıları ile okul ve öğrenim durumları hakkında bilgi aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe,  Çocuk Evleri’nde yürütülen çalışmalar hakkında Vali Cirit’e bilgi verdi. İl merkezinde 4’ü kız, 4’ü erkek olmak üzere toplam 8 Çocuk Evi kiraladıklarını belirten Karameşe,  bu evlerde toplam 43 öğrencinin aile ortamında yaşamlarını idame ettirdiklerini söyledi.

Bir süre çocuklarla zaman geçiren Vali Cirit,  çocuklardan derslerine daha çok çalışıp kendi ayakları üzerinde durarak ülkeye faydalı birer fert olmalarını istedi.

Evlerde kalan çocukların aile ortamı içerisinde her türlü ihtiyacının karşılandığını belirten Vali Cirit, çocukların topluma yararlı ve özgüvene sahip bireyler olarak yetişmeleri için devletin her türlü imkanı sağladığını belirtti.

Bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştireceğini kaydeden Vali Cirit, misafirperverliklerinden dolayı çocuklara teşekkür ederek çeşitli hediyeler verdi.

AVBM

Etiketler: » »
Share
1571 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?