logo

Vali Cirit Başarılı Güreşçileri Ödüllendirildi

Artvin Valisi Kemal Cirit, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu işbirliğiyle Denizli ilinde 5-8 Eylül’ tarihlerinde düzenlenen Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü 6. Türkiye Yıldız Erkekler Serbest Güreş Şampiyonasında takım halinde 8’ciliği elde eden Artvin Çocuk Evleri sporcularını makamında kabul etti.

 

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Karameşe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdür Vekili Ömer Avcı ile başarılı sporcuları makamında kabul eden Vali Cirit,  takım halinde Türkiye 8’cisi olan sporcuları, antrenörleri ile daire amirlerini başarılarından dolayı kutladı.

Şampiyona hakkında Vali Cirit’e bilgi veren Aile Sosyal Politikalar Müdürü Adem Karameşe, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Yuvası ve Yetiştirme Yurtlarında koruma altında bulunan çocukların sportif ve kültürel etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmelerini sağlamak, birbirleri arasında iletişim kurarak birlik duygularını geliştirerek hayata hazırlanmaları ve topluma yararlı bir fert olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği güreş şampiyonasına 23 ilden toplam 136 sporcu katıldı. 4 gün süren güreşler sonunda Artvin Çocuk Evleri sporcularımızdan Osman Uçar 46 kiloda birinci, Emirhan Varlı 85 kiloda altıncı, Murat Kotan ise 76 kiloda yedinci, Ahmet Coşgun ise 46 kiloda üçüncü oldu. Bu arada Coşgun, mayosu olmayan rakibine kendi mayosunu vermesi nedeniyle şampiyonanın en centilmen sporcusu unvanını kazandı.” dedi.

Vali Cirit, her zaman başarılı sporcuların yanlarında olduklarını bundan sonrada kendilerinden daha büyük başarılar beklediklerini belirterek, sporcuları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

AVBM

Share
980 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?