logo

Uygulanan Cezalara İtiraz Edilebilir

Başkan Özel, Gürcistan Acara Özerk Bölgesi’nde uygulanan trafik cezalarına itiraz konusunda açıklama yaptı.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Batum Konsolosluğu bilgilendirme yazısına binaen yaptığı açıklamada; haksızlığa uğradığını düşünen vatandaşların dilekçe ile Konsolosluk aracılığı ile itiraz hakkını kullanabileceklerini ifade etti.

Başkan Kurtul Özel açıklamasında şunları kaydetti;  Son dönemde Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti sınırları içinde, ülkemiz menşeli araçlara trafik cezalarında artışın yaşandığı gözlemlenmiş ve Batum Konsolosluğumuz bu konuda vatandaşların mağduriyetini gidermek için girişimlerde bulunmuştur. Bu anlamda, konuyla ilgili mağdur olanlar Batum Başkonsolosluğu aracılığıyla, uygulanan haksız cezalara yönelik yetkili makamlara başvuru yapabilecekler.

Yaklaşık bir ay önce başlatılan uygulama ile vatandaşlarımız, Gürcüce-Türkçe itiraz dilekçe formlarını doldurarak, Başkonsolosluğumuz üzerinden trafik cezalarına itiraz edebilecekler. Dilekçelere,  “ceza makbuzu, nüfus cüzdanı-pasaport ve ehliyet fotokopileri eklenerek yapılan başvuralar, ıslak imzalı ve 10 günlük itiraz süresini aşmamış olmalıdır.” Başvurular Batum Başkonsolosluğuna şahsen yapılmalıdır. Konuyla ilgili başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, gerekli “Türkçe- Gürcüce” dilekçe metnine Odamızın www.artvintso.org.tr web adresinin Oda Duyuruları kısmından ulaşabilirler.

ATSO-BHİ

Share
447 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?