logo

Üniversite Öğrencilerinden Ecdada Ziyaret

Artvin Belediyesinin sponsorluğunda Artvin Çoruh Üniversitesi Genç Tema Topluluğu öğrencileri Çanakkale’ye gitmek için yola çıktı. 

Genç temacılar yola çıkmadan önce Belediye toplantı salonunda toplanarak Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye yardımlarından dolayı teşekkür ettiler. Başkan Kocatepe, “Artvin Tema vakfı öğrenci grubu bize gelip otobüs konusunda destek olunmasını istediğinde, seve seve yardımcı olacağımızı söyledik” dedi. Kocatepe;” Yıl boyunca Artvin’den Çanakkale gitmek isteyen herkesi, her yaştan kim olursa Çanakkale’ye göndermek istiyoruz. Artvin Tema vakfı öğrenci grupları bize gelip otobüs konusunda bize destek olun demişti bizde tatbiki seve seve dedik. Ardından İstanbul Büyükşehir belediyesiyle bir görüşmemiz oldu. Sayın Başkanımız Kadir Topbaş siz otobüsü tutun faturayı da bize yollayın dedi. Çok güzel bir şey yapıyoruz gençlerimiz geçmişleri yad ettikleri müddetçe geleceğe daha ümitle bakarlar. Gittiğiniz de çok farklı duygular içerisinde olacağınızı biliyoruz, yoğun sınav setresinden birazcık uzaklaşma anlamında da çok iyi gelecek sizlere. Artvin’den sizleri göndermekte bizim için bir mutluluk İmkânımız olsun daha güzellerini yapmanın peşindeyiz. Orda bizim içinde dua edin. Sizlerden sonra yine göndereceğiz kişiler olacak. Siz araçla çarşıdan geçince gören Artvinli hemşerilerimiz diyecek ki Artvin Belediyesi bakın Çanakkale’ye gezi düzenliyor deyip daha çok talep olması bizleri mutlu edecek. Siz bizler için bir öncüsünüz bu yüzden çok mutluyuz. Oraya gittiğiniz de gördüklerinizi düşüncelerinizi, yaşadığınız sorunları birer birer not alıp bizlerle paylaşırsanız bizde bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışırız. Şimdi sizlere şunu demek istiyorum hani büyüklerimiz derler ya uslu uslu gidin uslu uslu gelin, kardeşçe gidin, güzel duygularla gelin. Orda dedelerimize selam söyleyin ve götürün. Bundan sonra gidecek olan Artvinli hemşerilerimizin araçlarının önüne “DEDECİM BİZ ARTVİNLİ TORUNLARIN GELİYOR – ÇANAKKALE GEZİSİ “ yazacağız ve Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

Tema Artvin İl Temsilcisi Elif Kübra Bahriyanık ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye bu gezide vermiş olduğu büyük destekten dolayı teşekkür ederek ziyaret edecekleri yerlerde Artvin’i en iyi şekilde temsil edecekleri söyledi.

Ardından 40 kişilik öğrenci grubu Başkan Kocatepe ile birlikte otobüsün önünde hatıra fotoğrafı çekimi sırasında ilimize gelen Alman turistin meraklı bakışlarına Başkan Kocatepe İngilizce olarak konuyu anlatarak fotoğraf karesinde yer almasını istedi. Öğrenciler daha sonra Çanakkale’ye gitmek üzere hareket ettiler.

ABBB

Etiketler: » »
Share
799 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?