logo

Ülkücü İşçiler Derneği Ülkücüleri Bir Araya Getirdi

Artvin’de Ülkücüler Artvin Ülkücü İşçiler Derneği’nin verdiği yemekte bir araya geldi.

Artvin Ülkücü İşçiler Derneği’nin ev sahipliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Sedat Ali Öktem’e ait lokantada verilen yemeğe Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Turgut Atasoy, Artvin Ülkü Ocakları Başkanı İrfan Kuzu, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç, Eski İl Başkanları Zafer Aydemir ve Nedim Özer ile hayatlarını ülkücü davaya adamış iş işçi ve iş veren  ile çok sayıdadavetli katıldı.

Yenen yemeklerden sonra kısa bir konuşma yapan Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Turgut Atasoy; “Öncelikle bizleri bu anlamlı gün ve gecede yalnız bırakmayıp Ülkücü İşçiler Derneğimizin İl Başkanlığının vermiş olduğu yemeğimize teşrif etmiş olmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Ülkücü İşçiler Derneği Genel Başkanımız Sayın Hakan Kandemir Bey Genel Başkan Yardımcısı Sayın Tuncay Şaş Bey, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Adem Bey, Karadeniz Bölge Başkanımız Sayın Fatih Yaman Beyin Sizlere Çok Selam ve muhabbetlerini iletiyorum” diye konuşmasına başladı.

Atasoy konuşmasının devamında; “5000 yıllık muhteşem Türk tarihinin kıymet hükümlerinden süzülerek gelmiş ve Yüce Türk Milleti’nin her alanda hakkını arayan kutlu bir hareket olan ülkücü hareketin önemli kuruluşlarından bir tanesi de Ülkücü İşçiler Derneği’dir.Ülkücü İşçiler Derneği, 9 Işık Milli Doktrinimizin Endüstricilik ve Teknikçilik ilkesi çerçevesinde bizzat cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in tensipleri ile kurulmuş, kurulduğu günden bu tarafa da Türk işçisine sahip çıkmayı, onların hakkını savunmayı ve gayr- i milli unsurlara Türk işçisini muhtaç ettirmeme mücadelesini veriyor.Kurşunlara hedef olmak, şehitler vermek pahasına yılmadan sürdürmüş ve bu kutlu davanın Türk işçilerinin de umudu olduğunu göstermiştir. Ülkücü işçiler, bunca olumsuzluklara ve engellemelere rağmen davalarının kendilerine gösterdiği “Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın” hedefine yılmadan, usanmadan ilerlemeye devam etmekte, böylelikle de teşkilatçılığın ve ülkücü şuurun bir başka bariz örneğini sergilemektedirler.Günümüzde mevcut iktidarın, yolsuzluk için yollar aradığı, bölücü başı ve ihanet sevdalılarına dalkavukluk yapmak için ömür tükettiği son 14 yıllık süreçte, Yüce Türk Milleti’nin vazgeçilmez unsuru olan Türk işçisi haliyle göz ardı edilmiştir. Kıdem tazminatı sorunu, iş güvenliği problemleri, işçilerin sosyal haklarının yetersizliği gibi birçok sorunla baş başa bırakılan Türk işçisinin bugün bir umudu vardır.Bu umudun adı da dün olduğu gibi bugün de Ülkücü İşçiler Derneği’dir. Türkiye’nin asgari ücretli köleler ülkesi haline getirildiği, diğer taraftan da ayakkabı kutularında “tüyü bitmemiş yetim” haklarının dolup taştığı, yatak odalarında millet hazinesinin sayımının yapıldığı şu günlerde Türk işçisinin önemi daha da artmıştır. Çünkü o paralarda hakkı olanlardan birisi de Türk işçisidir. Ne yazık ki Türk işçisine hak ettiği değeri on dört yıldır ülkemizi tek başına iktidar olarak yönetenler vermemişlerdir. Umut ülkücü işçilerdedir, Türk işçisinin yarını ülkücü işçilerle aydınlıktır ve zaman geçirmeden Türk işçisinin gideceği tek adres muhakkak ki ülkücü işçiler derneği olacaktır.Ülkücü işçilerimize, gönülleri birleşenler selam sizlere diyor ve ülkücü işçilerin ilk şehidi olan 26 Aralık 1975 tarihinde Seydişehir’de sabah işine giderken şehit edilen Hasan Kadıoğlu ülküdaşımızın manevi şahsında ülkücü hareketin bütün şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum.Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Serdar Kılınç’ta yaptığı konuşmada; ”Ülkücü İşçiler Dernek yönetimine böylesi bir program organize edip Artvin’de ki ülkücüleri bir araya getirdiği için teşekkür etti. Ülkücü davanın büyüklerini burada görmekten çok mutlu olduğunu belirten Kılınç “Bu hareketin bu tarz sohbetlere ihtiyacı var. İnşallah devamı da gelecek. Bu hareketin devam edebilmesi için ocakların pişmesi yanması gerekiyor” dedi.

Ülkü ocakları başkanı İrfan Kuzu’da bu hareketin önderlerini burada görmenin kendisini motive ettiğini belirtti. Toplumca tek yumruk olarak tek ses çıkardığımızı görmek, aynı söylemlerde bulunmak hepimizi mutlu ediyor. Birlik beraberliğimiz için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ne gerekiyorsa elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sohbet ortamında geçen toplantı geç saatler kadar sürdü.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
848 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?