logo

reklam

Ülkü Ocakları Okuma Saatine Devam Ediyor

Her zaman eğitimin ve kültürün, ilim yuvalarının Türkiye’deki en büyük merkezi olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geleneğini yine bozmadı.

Geçen yıl Ege Üniversitesi’nde PKK’lı hainler tarafından şehit edilen, bölümünde derslerdeki başarısı ile ön plana çıkmış pek çok Orta Okul ve Lise öğrencisine ücretsiz olarak ders veren ve okumanın önemini hayatta ’iken sürekli vurgulayan Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verilen okuma saati her hafta Salı Günleri 17.00-18.00 saatleri arasında geleneksel olarak Artvin Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve İlçe Ocaklar olan Yusufeli, Borçka, Murgul ve Hopa Ülkü Ocaklarında gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Artvin Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı İrfan Kuzu ‘Ülkü Ocakları Meydan okuyan değil kitap okuyan gençlerin yetiştiği bir kurumdur. ’ ifadesini kullandı. İrfan Kuzu açıklamalarının devamında ise; “Her gencimizin okuması gerektiğini, okuduğu bölümlerde her zaman elle gösterilen gençler olmaları gerektiğini ve okul hayatlarında Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu örnek almanız isterim. Bütün vatansever milliyetçi gençleri her hafta Salı günü 17.00-18.00 saatleri arasındaki okuma saatine davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: »
Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?