logo

Ülkü Ocakları Nene Hatun’u Unutmadı

Artvin Ülkü Ocakları anneler gününde Artvin Devlet Hastanesinde yatan Anne adayları ve anneleri ziyaret ederek anneler gününü kutladı.

Artvin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Bayanlar Birimi  “Nene Hatun Türk Milletinin Annesi” sözü doğrultusunda 1955 yılında ilk anneler gününde” Anneler annesi” seçilen Nene Hatun’u örnek alarak Artvin Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Anne adaylarını ve annelerin anneler gününü kutlayarak onlara çiçek hediye ettiler. Ocak yöneticileri ve bayanların katıldığı etkinlik halk tarafından ilgiyle karşılandı.

Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanı İrfan Kuzu yaptığı açıklamada; “Hiçbir inanç hiçbir felsefe hiçbir din yoktur ki temeline anne sevgisi koymasın. Annelik insanın ulaşabileceği en doruk noktadır. Bu vatan için çalışan, üreten ve savaşan bütün evlatların anneleri ne yücedir. Kanlarıyla bayrakları bayrak yapan, mezar taşlarıyla bu vatana Türk mührünü vuranların anaları ne yücedir. Başta bu vatana şehit yetiştirenler olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Bizim için yılın annesi tüm şehit analarıdır” dedi.

Share
904 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?