logo

Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Günü Programı Düzenledi

Artvin Ülkü Ocakları, 3 Mayıs’ta gençlerle birlikte “Türk Gençlik Şöleni” adı altında Kafkasör yaylasında oldukça kalabalık bir toplantı düzenledi.

Toplantıda 3 Mayıs ruhunu anlatan İl Başkanı İrfan Kuzu gençlere büyük sorumluluk düştüğünü belirtere; “Türkiye Cumhuriyetinin geleceği sizin elinizde, Başbuğumuzun dediği gibi Ülkücü donanımlı olmalıdır. Bu yüzden önce okulunuzda başarılı olmanız gerekiyor, sonra toplumda ahlaklı bir nesil oluşturmak için İslam ahlakıyla Peygamber efendimizin yolundan yürümeliyiz, Türklük onur ve gururunu taşımalıyız” diyerek 3 Mayıs’ın anlam ve önemini anlatan konuşmasını yapıtı.

İl Başkanının konuşmasının ardından doğa yürüyüşü yapan, futbol oynayan, halaylar ve Türk oyunlarıyla bir gün geçiren gençler faaliyetlerinin ardından, Çevreye duyarlılıklarını da göstererek etraflarındaki çöpleri topladılar. Toplantının ardından Ülkücü Yemini Yapan Gençler, “3 Mayıs’ı Unutmadık, Kimseye de Unutturmayız” sloganları atarak toplantıyı bitirdiler.

Share
527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?
#

Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Günü Programı Düzenledi” için 1 yorum

  1. Ali İsa : diyor ki:

    Boş milliyetçilikle olmuyor bu ülkü ocakları ne zaman Artvin Türklüğüne hizmet etmiş acaba? Artvin Kuman(Kıpçak)Türklerine en ufak bir destek olmuşmular?Artvin Kıpçak Türklerini ve onun kafkas kültürünü tanıtmışmılar? doğa yürüyüşü yapıp top oynamakla Türk milleti savunulmaz hdp nin dinsiz bölücü Artvin adaylarının hangisini bu sözde milliyetçiler protesto etmiş?