logo

Uğur Bayraktutan’dan ATSO’ya Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan Artvin Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Artvin Ticaret Odası Başkanı Kurtul Özel ve Yönetim Kurulu üyeleri Milletvekili Bayraktutan ve Beraberinde ki partilileri kapıda karşılarken ziyarette CHP İl Başkanı Yücel Kurt, Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin, İl Genel Meclisi Üyesi Suat Kesen, Ayhan Tekin ve beraberindeki partililerle ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Alkan, Naci Akın, Taner Köse, hazır bulundu.

“İkinci Sınır Kapısının Açılmasını İstiyoruz”

ATSO Başkanı Kurtul Özel ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özel Ankara’da 24’üncü dönemde TBMM’de Artvin’i temsil eden iki milletvekilinin Artvin’in mevzu bahis olduğu konularda çok iyi anlaştığını savundu. Artvin’in ticaret ve sanayi kapsamında ki sorunlarına dair bir rapor hazırladıklarını bu rapor doğrultusunda çalışma yapılması için Milletvekili Uğur Bayraktutan’dan seçilmesi durumunda destek isteyen Özel “Artvin’de maden konusunda ki duruşunuzu taktirle karşılıyorum. Artvin sanayisi olmayan ulaşımı zor olan ilerden bir tanesi. Yakında ulaşımda ki sorunu Hopa Dağının Tünelinin bitmesiyle kısmen de olsa çözmüş olacağız. İkinci sınır kapısının açılmasını istiyoruz. Küçük sanayi sitesi eksiğimiz var. Perakende sektöründe sıkıntılarımız var. Perakende yasası çıktı ama küçük esnafı koruyacak şekilde çıkmadı. Bununla ilgili çalışmalarımız var. Bunları rapor halinde sizler eve yetkili mercilere sunacağız” dedi.

“İncinsen De İncitme, Hiç Kimseyi Kırma”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktuan’da yaptığı konuşmada; “Artvin söz konusu olduğunda muhalefet iktidar diye bir şey kabul etmiyorum. Pratikte de bunu fazlasıyla yaptım. Eğer kavga etmek istiyorsanız birçok gerekçe bulursunuz. İki Artvin Milletvekilinin bir biriyle kavga etmesi çekememesi, bir birine karşı olumsuz tutumu Artvin’e ve Artvinliye yakışmaz. Siyasette ki rakiplerimizle medeni ilişkilerimiz var. Biz seçim kampanyasında incinsen de incitme. Hiç kimseyi kırma. Ben Artvinliyi ayırt etmedim. Bana gelene partisini sormadım. Hangi seçimde hangi partiye oy verdin diye ima etmedim.

Ben Parlamentoda bazı değerlerin ne kadar önemli olduğunu anladım. Sabit Osman Avcı buradan yetişmiş. Buradan gitmiş, Atatürk’ün parlamentosunda başkanlık yapmış. Bu inanılmaz bir şey.1970-1973 yıllarında parlamento başkanlığı yapmış. Cumhurbaşkanlığına vekalet etmiş. Onun döneminde işe giren adamlar var parlamentoda. Hasan Ekinci bakanlık yapmış. Artvin için ne kadar önemli. Adam solcusunu da sağcısını da almış kimseye ideolojisini sormamış. Bende Artvin’in evladıyım. Bu ile insanımıza hizmet vermek için var. Odanın sorunlarıyla alakalıda vereceğiniz dosya üzerinde çalışıp seçilmem halinde mecliste üzerinde duracağım. Yapılması gerekenler neyse bunun için gerekli mercilere iletip yaptırmak için çaba sarf edeceğim” dedi.

İkramların ardında bir süre daha karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette Artvin’in ve Artvin Ticaret Odasının sorunları konuşuldu.

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?