logo

Uğur Bayraktutan Seçim Çalışmaları İçin Yusufeli’nde

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Seçim Çalışmalarına Yusufeli’nde Devam Etti

 

Artvin’de siyasilerin seçim çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Artvin’de de CHP’de seçim çalışmaları dört bir koldan devam ederken Milletvekili Uğur Bayraktutan’ın bu defaki çalışma adresi Yusufeli oldu. Bayraktutan’ın Yusufeli programına CHP’nin eski Artvin Milletvekilleri’nden Metin Arifağaoğlu’da katıldı.

Beraberinde Yusufeli CHP İlçe Başkanı ve partililer olduğu esnaf ziyaretlerinde bulunan Bayraktutan’ın tokalaşmadığı vatandaş kalmadı neredeyse. Yusufeli insanının yüzünün bir türlü gülmediğini söyleyen Bayraktutan, “Yusufeli insanının gönlü temiz, kalbi temiz. Vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi için CHP İktidarının gelmesini bekliyorlar” dedi.

Bayraktutan esnafları tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Daha sonra Yusufeli Köylerini de tek tek ziyaret eden Bayraktutan vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaştı.

Ziyaretleri sonrası bir değerlendirme yapan Bayraktutan AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği noktanın ortada olduğunu, 24 Haziranda Ülkenin ya bir kırılma noktası yaşayacağı ya da Parlamenter demokratik sistemin daha da güçlenerek çıkacağı çok önemli bir seçim olacağını söyledi. Bayraktutan “Ülkemiz artık gerilimler yaşamaktan bıkmış, vatandaşlarımızın yüzü gülmezken, ülke kaynaklarının aktarıldığı bir avuç yandaş ve çevresinin sürekli palazlandığı bir süreç yaşamaktayız. Bunların dışında kalan toplumun yüzde 85’i, İş dünyası, esnafı, çalışanı, işçisi her kesim geçim derti girdabı içine çekilmiş, İcra dosyaları artık adliye koridorlarına sığmaz olmuştur.

İşte bu ortamda yaşanacak seçim sürecinde yüzleri güldürecek bir isim Sayın Muharrem İnce ben ülkemi kurtarmak, demokratik parlamenter rejimi güçlendirmek için ben varım diye meydanlara çıkmış, Ülkemiz insanına umut olmuştur. Bizde bu süreçte Parlamentoda Meclisin gücünün tekrar artırılması yönünde tercihimizi yaparak vatandaşlarımızdan destek istiyoruz.

Yusufelili Hemşerilerimiz bu defa bizi sıcak bir ortamda bağrına basmıştır. Yusufeli insanimiz her dönem fedakârlık yapmış, her yaptığı fedakârlıkta da mağdur olmuştur. Şimdi baraj sorunu nedeniyle yerlerini-yurtlarını terk etmeye başlamıştır. Biz bunun yaşanmayacağını, alternatif projeler ile Yusufeli’nin kurtulabileceğini söyledik ama olmadı.

Biz CHP İktidarında Yusufeli’ni kalkındıracağız. Yusufeli insanının ve Yusufeli’nin değerlerini üretime kazandıracağız. Yusufeli İnsanının yüzünü güldüreceğiz-gönlünü rahatlatacağız. Yusufeli insanının bugün bize gösterdiği sıcak ilgi için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bayraktutan’ın Yusufeli ilçesindeki köy gezilerine CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili ve Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan’ın yanı sıra eski Milletvekillerinden Metin Arifağaoğlu, Yusufeli CHP İlçe Başkanı Barış Demirci, il ve ilçe yöneticileri de katıldı. Yusufeli ilçesinde CHP’nin seçim çalışması ilçe merkezindeki esnaf gezisi ile başlarken, Altıparmak, Sarıgöl, Taşkıran, Bıçakçılar köyleri gezileri devam etti. CHP ilçe yönetimi ile iftar programı ile program devam programa iftar programı sonrasında Yusufeli Merkez’de STK’larla ve halkla istişarelerde bulunularak Yusufeli programı sona erdi. Programda CHP Artvin Milletvekili adayı Av. Uğur Bayraktutan’a ilginin yoğunluğu dikkatlerden kaçmadı.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?