logo

Uçamayan Kargaya Yardım Eli Eski Meslektaşımızdan Geldi

Meslektaşımız Eski Gazeteci Hakan Aydın ve Eşi Emel Aydın yolda buldukları yaralı ‘cüce kargay’ı tatillerini yarıda keserek Doğa Koruma Milli Parkla Artvin Şube Müdürlüğüne teslim ettiler.

Bir dönem ilimizde gazetecilik yapan ve şimdi kendi işletmesini kurarak, profesyonel olarak fotoğraf çekimleri yapan Hakan Aydın, eşi Emel Aydın’la gezi amaçlı Ardanuç ilçemize giderken yolda uçamayan yaralı karga buldular. Karganın doğada yaralı bir şekilde kalmasına gönülleri razı olmayan çift, araçlarını durdurup yaralı kargayı bir kutu içerisine koyarak Ardanuç’ta ki veteriner kliniğe götürdüler.

Veteriner hekim yaralı karganın dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ifade etmesi üzerine, gezilerini yarıda keserek, yaralı kargayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Artvin Şube Müdürlüğüne teslim etmek üzere şehir merkezinin yolunu tutular.

Yaralı kargayı Doğa Koruma Milli Parklar Artvin Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim çift, yaralı karganın son durumu hakkında bilgiler verdiler. Görevliler tarafından teslim aldıkları karganın ilimizde oldukça çok “cüce karga” olduğunu belittiler. Milli Parklar yetkilileri yaralı kargayı bulan çifte duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.

Hakan Aydın ise “Kim olsa aynı şeyi yapardı, biz bu doğayı onlarla paylaşıyoruz. Karga bile olsa yaralı bir şekilde orda bırakamazdık. Şuan içimiz rahat umut ediyorum ki bir an öne iyileşip doğaya döner” dedi.

Share
560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?