logo

reklam

Tuzu Azalt, Hareketi Artır Azı Karar, Çoğu Zarar

Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü “Tuzu Azalt, Hareketi Artır Azı Karar, Çoğu Zarar” sloganıyla Borçka ilçesinde vatandaşlarında katılımı ile yürüyüş gerçekleştirdi.

Artvin-Borçka Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 20-26 Mart Tuza dikkat haftası olması nedeniyle “Tuzu azalt, Hareketi artır” ve  “Kalp Sağlığı İçin Yürüyoruz” temalı yürüyüş düzenlendi.

“Gizli Tuza Dikkat!’’ sloganıyla farkındalık oluşturmak ve 3 beyaza dikkat çekmek için düzenlenen yürüyüşte adımlar sağlık için atıldı. 24 Mart 2017 Cuma günü Borçka Belediye Binası önünden başlayan yürüyüş İlçe Toplum Sağlığı Merkezi önünde sonlandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’ nın da katıldığı organizasyonda Kaymakam Ertuğrul Örnek, Belediye Başkanı Aslan Atan, İlçe Mülki İdare amirleri, öğrenci ve vatandaşlar ile birlikte yüründü.

Yürüyüş sonrası açıklama yapan Borçka Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Elif Gökçe Kasapoğlu Arslan, “Gizli Tuz değişen Dünya şartları ile birlikte artış gösteren gıda sektöründe yiyeceklerin raf ömrünü uzatmak için kullanılan çeşitli bileşimlerdeki tuzdur. Bu gıdaları tüketen bireyler farkında olmadan vücutlarına ihtiyaçtan çok daha fazla tuz almaktadırlar buda beraberinde birçok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Ulusal sağlık politikalarının ana hedefi sağlıklı bireylerden oluşan sağlıklı bir topluma ulaşmaktır. Sağlıklı bir topluma doğru atılacak en önemli adımlardan biri de fiziksel hareketsizlik ve kötü beslenme ile mücadeledir. Bugünkü adımlarımız gizli tuz ve neden olduğu hastalıklara dikkat çekmek için. “Azı Karar, Çoğu Zarar” diyoruz” dedi.

Share
878 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?