logo

Türkiye Şampiyonu Artvin’den

Utku Batın Öztürk Türkiye Şampiyonluk teknoloji haberleri Kupasını Kaldırmayı Başardı Artvin, Kayakta bir ilke daha imza atarak Türkiye Şampiyonu çıkardı.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken kayak merkezinde yapılan Kayak Ligi U12 Türkiye Şampiyonluğu’nda Artvin Atabarı Kayak Kulübü sporcularından Utku Batın Öztürk tüm sezonda aldığı derecelerin toplamında Türkiye Şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı.

18- 20 Mart tarihleri arasında Erzurum Palandöken Kayak Merkezi tesislerinde yapılan yarışmalara, Artvin Atabarı Kayak Kulübü Başkanı ve Antrenör Serdar Albayrak, Fikri Özkan ile birlikte 6 sporcu katıldı.

Artvin’de yapılan il seçmelerinde dereceye giren sporcular bölge elemeleri sonrasında Türkiye Kayak Federasyonu’nun kayak ligine katılmaya hak kazanan 8 sporcu, toplamda 3 etap dan oluşan ve 5 yarışma gören sporculardan tekno bilgi U12 Erkekler kategorisinde Utku Batın Öztürk sezonda 3 madalya ve toplam dereceler de ilk sırada yer alarak Türkiye şampiyonu oldu.

Artvin Atabarı Kayak Kulübü Başkanı ve aynı zamanda Kayak Antrenörü Serdar Albayrak, Artvin’e Türkiye Kayak Ligi U12 Türkiye Şampiyonluğunu Kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek başarıya katkı sunan herkese teşekkür etti. Albayrak yaptığı açıklamada ;” Sporcumuz Batın Öztürk tüm sezonda aldığı derecelerin toplamında Türkiye Şampiyonu olmuştur sporcumuzu gözlerinden öperim. Sezon içerisinde emeği ile bize güç veren başta antrenör arkadaşım Fikri Özkan’a, tüm sezon boyunca soğuğa, rüzgara, ayaza of demeden ter akıtan sporcularımıza ve desteklerini esirgemeyen değerli velilerimize sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verdi.

Albayrak, Vali Kemal Cirit’e, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü teknoloji Bahattin Yetim’e ve Atabarı Kayak merkezi sorumlusu nezdinde pistleri hazırlayan ekiplere çok teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Etiketler: » »
Share
1057 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?