logo

reklam

Türkiye Petrolleri’nin 350’nci istasyonu Artvin’de Açıldı

Livane Petrol İstasyonunun Açılışı Yapıldı

Artvin’in Vergi Rekortmenlerinden Celal Öztürk’e ait olan Türkiye Petrolleri’nin 350’nci istasyonu olan Livane Petrol İstasyonu Artvin’de törenle hizmete açıldı. Artvin Borçka Karayolunun 11’inci kilometresinde 10645 metre kare alan üzerine kurulan Türkiye Petrolleri Livane Petrol İstasyonu 4500 metre kare istasyon alanı ile hizmet verecek.

Artvinli İş Adamı Celal Öztürk’ün yaptığı Türkiye Petrolleri Livane Petrol istasyonunun açılış törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Mutlu Gül, Artvin Ak Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mehmet Duman, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, İl Defterdarı Zeki Aydoğan, AK Parti İl Başkanı Av. Erkan Balta, AK Parti Milletvekili adayı Hayrettin Gülbin, MHP Milletvekili adayı Nedim Özer, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle davetliler katıldılar.

Artvin Belediyesi Halkoyunları topluluğunun halkoyunları gösterisiyle başlayan açılış töreninde konuşan Artvin Valisi Kemal Cirit Artvinli bir iş adamının ilimize kazandırdığı bir tesisin açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Hem Artvin özelinde hem de Türkiye genelinde doğduğu topraklara yatırım yapan iş adamlarını önemsediklerinin altını çizen Vali Kemal Cirit ” Ben iş adamı kardeşimize bu yatırımı için teşekkür ediyorum. Bizim ticaret ve sanayi odalarında kayıtlı 2500’e yakın iş adamımız esnafımız var. Celal Beye bu iş adamlarımıza örnek olacak bir pozisyonla da karşımıza çıktığı için ayrıca teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Türkiye Petrolleri Livane İstasyonun Artvin’e önemli katkılarının olacağını söyleyebilirim. Başta istihdama büyük katkısı var. Ben bu değerli iş adamımızdan eğitim konusunda da önemli bir yatırım bekliyoruz. Artvin’in geleceğinde turizm ve eğitimin önemli bir yeri olacak. Artvin zaten farklı bir pozisyona sahip. Farklı bir coğrafyaya sahip bu güzelliğin birçok noktada görülmesini arzu etmekteyiz. Yatırımlarla bu güzellikler ortaya çıktığında da daha çok memnun oluyoruz” dedi.

Vali Cirit yapılan yatırımın Artvin’e hayırlı uğurlu olması dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Türkiye Petrollerine yakışır biz hizmet sunacağız

Çalışma hayatına küçük yaşata başladığını ifade eden Celal Öztürk Artvin ve ilçelerinde inşaat sektöründe faaliyetler yürüttüğünü 200’ün üzerinde konut ve iş yeri yaptığını söyledi.

Öztürk son iki yıldır Artvin’de vergi rekortmeni olduğunu belirterek enerji piyasasına bu tesisle girdiğini ve bu tesisi inşa ederken birçok dağıtıcı firmadan teklif aldığını, devlet kuruluşu olması dolayısı ile Türkiye Petrollerini tercih ettiğini vurguladı.

Öztürk “Ben madem bu devletin sayesinde Artvin’de vergi rekortmeni oldum. Devletin bir kurumu olan Türkiye Petrollerinin bayrağını dalgalandırmakta bana düşen görevdir. Biz bu tesiste zararda etsek, Türkiye Petrollerine yakışır biz hizmet sunacağız.  Tesisimiz 10645 metre kare alan üzerine kururlu olup 4500 metre kare istasyon alanı ile hizmet verecektir” dedi.

Türkiye Petrolleri Petrol Dağıtım Anonim Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mutlu Gül’de yaptığı konuşmada ‘Sermayesi Devletin Kazancı Milletin’ söylemi ile çıktıkları bu yolda Türkiye Petrolleri ismiyle Türkiye’nin her noktasında hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti. Artvin’de böyle bir istasyonu hizmete açmış olmaktan mutlu ve gururlu olduklarını belirten Gül tesisin sahibi Celal Öztürk’e teşekkür ederek şunları söyledi:

Türkiye Petrolleri Türkiye’de Ki 85 Akaryakıt Dağıtım Şirketi Arasında 6’ncı Sırada Yer Almaktadır

” Türkiye Petrolleri’nin sermayesi tamamen kamu tarafından karşılanmış bir kamu şirketidir. Dolayısı ile devletin güvenilir yüzünü akaryakıt sektöründe nihai tüketicimize ileten, bunun yanında devletin güler yüzünü de vatandaşımızla paylaşmak isteyen bir şirketiz. Bu kaliteyi ortaya koyabilecek işletmecilerimizle de buluştuğumuzda çok daha güzel faaliyetler ortaya çıkmaktadır. Bugün Türkiye Petrolleri Türkiye’de ki 85 akaryakıt dağıtım şirketi arasında 6’ncı sırada yer almaktadır. Bugün burada sizlerle birlikte 350’nci istasyonumuzun açılışını yapmış bulunmaktayız. Dolayısı ile her geçen gün bayi ağımızı artırmakta ve her bir noktada değerli vatandaşlarımıza milli sermayenin, devlet sermayesinin güler yüzünü göstermekten gurur duyuyoruz. Bu gün burada açılış yapıyoruz. Hamdolsun aynı zamanda Van’da da bayilik veriyoruz. Mardin’de bayilik veriyoruz.  İsmimize yakışır bir şekilde Türkiye’nin her yerinde olmak için gayret ediyoruz. Türkiye Petrolleri verdiği hizmet noktasında en güvenilir petrol olma konusunda hızla ilerlemektedir. Güvenilirliğimizin yanı sıra ürün kalitemizde de ön plana çıkmak için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

Kocatepe İş Adamlarını Yatırım İçin Artvin’e Davet Etti

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’de yaptığı konuşmada Artvin’de son 5 yılda nüfusun 5 bin civarında artış gösterdiğini ifade ederek  Türkiye Petrollerin bu artan nüfusun istihdamı noktasında Artvin için önemli bir değer olduğunu kaydetti.

Kocatepe “Celal Bey ticaretle kazandığını Artvin’de yeni yatırımlara yatıran bir kardeşimiz. Darısı diğer bütün Artvin’de kazanıp Artvin’de harcayan kardeşlerimizin, hatta Artvinli olup dışarıda başka illerde kazanan iş adamlarımızın başına. Onları da yatırım için Artvin’e bekliyoruz” dedi.

-Öztürk Kardeşimiz Milli Bir Akaryakıt Şirketimizin, Türkiye Petrollerinin Bayiliğini Artvin’e Getirdi

Ak Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla yaptığı yatırımdan dolayı istasyon sahibi Celal Öztürk’e teşekkür etti. 5 yıldır Celal Öztürk’ü tanıdığını dile getiren Kışla Öztürk’ün her yaptığı işi laikiyle, birinci sınıf kalitede yaptığını söyledi. Kışla ” Öztür kardeşimiz milli bir akaryakıt şirketimizin, Türkiye Petrollerinin bayiliğini Artvin’e getirdi. Bir insanımızı istihdam eden, bir insana iş veren iş adamımızın başımızın üstünde yeri var. Bütün iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz ve yeni yatırımlar yapmalarını bekliyoruz.

Hopa Tüneli’nin açılmasıyla buralara gelip gitmek daha kolay olacak. Artvin’de nüfusta artıyor. Göç durdu geriye doğru bir göç başladı. İnşallah daha yaşanılabilir bir kent olacak Artvin. Yakında yüzme havuzunu hizmete açacağız. Üniversitemizin öğrenci sayısı artıyor. Bu yıl 8 bine ulaştı. Hizmet edenlere yatırım yapanlara minnettarız. Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardına Vali Cirit, Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Mutu Gül ve beraberinde ki protokol üyeleri tesisin açılışını yaptı. Daha sonra Vali Cirit, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe  ve Genel Müdür Mutlu Gül’ün temsili olarak bir araca yakıt doldurmasıyla tören sona erdi.

Tören sonunda Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin Belediyesi bünyesinde ki sportif faaliyetler için Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Mutu Gül’den sponsor olmasını isteyerek Artvin Belediye Spor Basketbol Takımın formasını armağan etti.

Share
1676 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?