logo

reklam

Türkiye Kamu Sen Cerattepe’de Nöbete Gidiyor

Türkiye Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak “Yeşil Artvin için Cerattepe’ye nöbete çıkıyoruz” dedi.

Türkiye Kamu Sen Cerattepe

Kamu Sen Artvin İl Temsilcisi İsrafil Bayrak yaptığı açıklamada Artvin Cerattepe’de Maden çıkartılmasına karşı olduklarını, bu anlamda Yeşil Artvin Derneğine destek verdiklerini ifade ederek, 7 Ağustos Cuma günü Cerattepe’ye nöbet tutmak için çıkacaklarını açıkladı.

Bayrak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Yıllardır temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp, Artvin halkının önüne getirilen Cerattepe’deki Altın ve Bakır madeni bir kez daha gündemdedir.

Artvin’imizin “Yeşil Artvin” olmasında önemli  yerlerden biri olan Cerattepe katledilerek Artvin’i “Siyanürlü Artvin” haline dönüştürmek istiyorlar.Kafkasörü, Atabarı Kayak Merkezini, Hatila Milli Parkını, Turizm Bakanlığı tarafından turizm merkezi yapacaksınız, Artvin’de Turizmi canlandırmak için çeşitli projeler hazırlayacaksınız sonra bu turizm merkezlerini, maden sahasına çevireceksiniz bu ne yaman çelişkidir.

Doğa katline doymayanlar şimdi gözünü Artvin’e dikmiştir. Kamu yararının olmadığı, yalnızca yandaşa çıkar sağlayan, doğanın talanına neden olacak bu proje tekrar gündeme gelmemek üzere kaldırılmalıdır.

Bizler Türkiye Kamu Sen olarak Artvin’imize sahip çıkıyoruz. Yalan yanlış ÇED raporlarıyla sırf şahsi menfaatler uğruna bir şehrin geleceğini yok etmek isteyenler bilmelidir ki; Artvin sahipsiz değildir.

Şehrin hemen üzerinde bulunan Cerattepe’de yapılacak maden yalnızca ağaçları, doğayı yok etmekle kalmayacak şehrin içme suyuna, dolayısıyla tüm şehre sirayet edecek, önce doğayı sonra Artvin halkını katledecektir. Türkiye Kamu-Sen dün olduğu gibi bugün de Artvin’in ve Artvin halkının yanındadır. “Yeşil Artvin”in yeşili solmasın diye, 7 Ağustos 2015 Cuma günü Cerattepe nöbetini devralıyoruz.

Unutulmamalıdır ki “Artvin’in üstü Altın’dan daha değerlidir.”

Amacımız Artvin’imizi çocuklarımıza da “Yeşil Artvin” olarak bırakmaktır. Artvin sevdamız, yaşam için kavgamız.”

Ç.P.

 

 

Etiketler: » »
Share
528 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?