logo

Türkiye Hepimizin ve Başka Türkiye Yok


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Türkiye  diş politikada çok aktif bir diploması gerçekleştiriyor. Tarihi ve kültürel açıdan  üstlendiği misyon Türkiye’ye  çok ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bunun gereği olarak da   Avrupa   Birliği, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Amerika ile çok boyutlu ve proaktif  dış politika  ülkemiz açısından  kaçınılmaz hal almış durumda. Teknolojide    baş döndürücü  ve hızlı gelişmeler  ve  dünyanın   Küresel Köy halini aldığı bir sistemde ,’’ Dünya beşten  büyüktür’’ ve   zalimlere ‘’One minüte’’  diyen bir Türkiye var artık. Bu Türkiye   doksan yıldır  Yurtta Barış Dünyada  barış dış politika  konseptini aşarak ilelebet düşman ilan edilen  ülkelerle  milli çıkarlar çerçevesinde   dost olabilme, dost ülkelerle de  dış politikada süreklilik içeren ilişkilerin devamını sağlama politikası gerçekleştiriyor.

Türkiye, Milli çıkarlar  doğrultusunda İranla ilişkilerin geliştirmeye başladığında Eksen kayması var Türkiye İranlaşıyor diyenlere ne demeli!

İran  ın bölge ülkelere ve Türkiye ye rejim ihraç etmek niyetini  görünce  ve İran dan Uzaklaşınca ‘’ ne gereği  vardı’’ diyen ikiyüzlülere ne demeli!

Taa  Amerika’dan,  Avrupa’dan  Rusya’dan Çin  den  Orta doğuya  ve özellikle Irak’a  Suriye ye  gelip   doğal   yer altı kaynakları  için   masum  Müslümanları öldüren, sahte  taşeron  örgütler kuran ve  içine de ‘’İslam ‘’ İbaresini koyan ülkelere ses çıkarmayıp, Türkiye ye   800 km  sınırı olan Suriye’deki zalim rejim muhaliflere  ve bayırbucak Türkmenlerine desteğini  eleştiren  iç ve dış  Türkiye düşmanlarına ne demeli!

Suriye deki  Türkmenlere   desteğimizi engelleyen,  tırlarımızı  durduran  ve  dünyaya da  Türkiye   Suriye deki  teröristlere yardım götürüyor diyerek ülkemizi  Dünyaya  şikâyet eden  içimizdeki İrlandalılara zavallılara  ne demeliyiz!

Peşmerge eğitimi için Musul yakınlarında Başika  bölgesine  gönderilen Türk askerlerimiz in orda işi ne diyerek  ülkemizi eleştirenlere ne demeliyiz!

Ülkemizin Suriye sınırında uluslararası  angajman kurallarını defalarca ihlal eden Rus savaş uçaklarını uyaran, uyarıyı şu veya bu sebeple   göz ardı eden Rus uçağını düşürdüğümüzde de , ‘’Türkiye haksız ‘’ ‘’ bunu yapmamalıydı ‘’diyen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak da olduğu Suriye  çıkan iç savaştan dolayı 2 milyon  masun  sığınmacılara kapısını açan Türkiye ye, mültecilere neden kapımız açtık diyerek mazlum ve masun insanlara sırtını dönen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak ve Suriye deki  Daiş  terör örgütü ile mücadele eden Türkiye’yi her platformda Teröre destek veriyor diyen    içimizdeki  amalara ne demeliyiz!

Sur da, Cizre de Hakkâri de hendekler kazan  PKK terörü ile mücadele eden kahraman asker ve polislerimizi eleştiren, PKK’lıları  masum gösteren iç ve dış düşmanlara ne demeliyiz!

Suruç da, Ankara Garı yakınlarında   sözüm ona barış mitingi yapan ve  onları öldürenleri değil de Devleti suçlayan ve Devletimize ‘’Katil devlet’’ diyenlere ne demeliyiz!

PKK ile arasına mesafe koyamayan, sırtımızı PKK  ya PJK ye dayadık diyen PKK nın  siyasi uzantısı HDP’nin  barış siyaseti artık bitmiştir. Buna Kürt vatandaşlarımız da Türk vatandaşlarımızda inanmıyor.

Etiketler:
Share
581 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu Kayalıklara İlçe Kurulmaz Demiştik Ama Bizi Yanılttılar

  18 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  90’lı yılların sonu, 2000’li yılların başıydı. Yusufeli ilçesinde Yusufeli Barajı ve HES inşaatı ve bu inşaat sonrasında Yusufeli ilçesini sular altında kalacak olmasının tartışmaları yaşanıyordu. O dönem DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nde basın sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Tartışmaların odağındaki bir kurumda tam da tartışmaları takip eden birimdeydim. Bu vesile ile de sık sık Yusufeli ilçesine gidip gelirdim ve ilçedeki genel kanaati ölçme şansı bulurdum. Hatta yeni Yusufeli ilçe merkezine ilişkin yapılan araştırmaları ve o bölge...
 • Artvin’de Otobüs Keyfi Yaşanıyor

  14 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Şehirleri şehir yapan unsurların başında hiç kuşku yok ki şehir içi taşımacılıkta otobüslerin kullanılmasıdır. 90’lı yılların sonuna kadar Artvin şehir içi taşımacılıkta alternatife sahip bir ildi. Hatta şehir içi dolmuş hatları yok iken bile Artvin’de şehir içi taşımacılık konusunda halkın taşınması işlemi otobüsler ile yapılırdı. 90’lı yılların başında şehir içi dolmuşların devreye girmesi ile birlikte şehir içi taşımacılıkta Artvin’de iki alternatif var idi. Biri belediye otobüsleri, diğeri ise şehir içi dolmuşlardı. Dr. Emin Özgün’ün başkan...
 • Artvin’deki Köpek Saldırısı Görüntülerin Ulusal Yansıması

  11 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz Pazar günü ulusal medyaya bildiğiniz üzere bir görüntü yansıdı. Maalesef hepimizin içini acıtan bu görüntüler ilimizin de kötü reklamı oldu. Konuyla ilgili olarak dün yazdığım yazımda değerlendirmelerde bulunmuştum ve konuyla ilgili olarak yapılanları anlatmıştım. Bugün ki yazımda bu görüntülerin ulusal yansıması, Artvin ile ilgili yanlış anlaşılmaları düzeltilmesi ve yapılanlara ilişkin bilgiler aktaracağım. Bunları yapmadan önce de köpeklerin sahibi ile yaptığım görüşmeyi de sizlere aktarmak istiyorum. Nihayetinde bizler gazetec...
 • Yerel Medyaya Sahip Çıkıyor musunuz?

  07 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Evet, iğneyi kendimize batırdık birazda çuvaldızı Artvin halkına batıralım ve önemli bir konuyu bugün ki yazımızda ele alalım. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı tarafından yapılan bir açıklama ve tespitten bahsedeceğim bugün ki yazımda. Önemli tespitleri içeriyor. Hani, her birinizin başı sıkıştığında ya da tanıtılmak istediğinde veya şirketlerinin açılışlarını halka duyurmak için zaman zaman ihtiyaç duyduğu, en çok da Artvin’in sorunlarının gündeme getirilmesi noktasında dert yandığı o yerel medya var ya onun sorunlarında...