logo

Türkiye Hepimizin ve Başka Türkiye Yok


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Türkiye  diş politikada çok aktif bir diploması gerçekleştiriyor. Tarihi ve kültürel açıdan  üstlendiği misyon Türkiye’ye  çok ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bunun gereği olarak da   Avrupa   Birliği, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Amerika ile çok boyutlu ve proaktif  dış politika  ülkemiz açısından  kaçınılmaz hal almış durumda. Teknolojide    baş döndürücü  ve hızlı gelişmeler  ve  dünyanın   Küresel Köy halini aldığı bir sistemde ,’’ Dünya beşten  büyüktür’’ ve   zalimlere ‘’One minüte’’  diyen bir Türkiye var artık. Bu Türkiye   doksan yıldır  Yurtta Barış Dünyada  barış dış politika  konseptini aşarak ilelebet düşman ilan edilen  ülkelerle  milli çıkarlar çerçevesinde   dost olabilme, dost ülkelerle de  dış politikada süreklilik içeren ilişkilerin devamını sağlama politikası gerçekleştiriyor.

Türkiye, Milli çıkarlar  doğrultusunda İranla ilişkilerin geliştirmeye başladığında Eksen kayması var Türkiye İranlaşıyor diyenlere ne demeli!

İran  ın bölge ülkelere ve Türkiye ye rejim ihraç etmek niyetini  görünce  ve İran dan Uzaklaşınca ‘’ ne gereği  vardı’’ diyen ikiyüzlülere ne demeli!

Taa  Amerika’dan,  Avrupa’dan  Rusya’dan Çin  den  Orta doğuya  ve özellikle Irak’a  Suriye ye  gelip   doğal   yer altı kaynakları  için   masum  Müslümanları öldüren, sahte  taşeron  örgütler kuran ve  içine de ‘’İslam ‘’ İbaresini koyan ülkelere ses çıkarmayıp, Türkiye ye   800 km  sınırı olan Suriye’deki zalim rejim muhaliflere  ve bayırbucak Türkmenlerine desteğini  eleştiren  iç ve dış  Türkiye düşmanlarına ne demeli!

Suriye deki  Türkmenlere   desteğimizi engelleyen,  tırlarımızı  durduran  ve  dünyaya da  Türkiye   Suriye deki  teröristlere yardım götürüyor diyerek ülkemizi  Dünyaya  şikâyet eden  içimizdeki İrlandalılara zavallılara  ne demeliyiz!

Peşmerge eğitimi için Musul yakınlarında Başika  bölgesine  gönderilen Türk askerlerimiz in orda işi ne diyerek  ülkemizi eleştirenlere ne demeliyiz!

Ülkemizin Suriye sınırında uluslararası  angajman kurallarını defalarca ihlal eden Rus savaş uçaklarını uyaran, uyarıyı şu veya bu sebeple   göz ardı eden Rus uçağını düşürdüğümüzde de , ‘’Türkiye haksız ‘’ ‘’ bunu yapmamalıydı ‘’diyen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak da olduğu Suriye  çıkan iç savaştan dolayı 2 milyon  masun  sığınmacılara kapısını açan Türkiye ye, mültecilere neden kapımız açtık diyerek mazlum ve masun insanlara sırtını dönen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak ve Suriye deki  Daiş  terör örgütü ile mücadele eden Türkiye’yi her platformda Teröre destek veriyor diyen    içimizdeki  amalara ne demeliyiz!

Sur da, Cizre de Hakkâri de hendekler kazan  PKK terörü ile mücadele eden kahraman asker ve polislerimizi eleştiren, PKK’lıları  masum gösteren iç ve dış düşmanlara ne demeliyiz!

Suruç da, Ankara Garı yakınlarında   sözüm ona barış mitingi yapan ve  onları öldürenleri değil de Devleti suçlayan ve Devletimize ‘’Katil devlet’’ diyenlere ne demeliyiz!

PKK ile arasına mesafe koyamayan, sırtımızı PKK  ya PJK ye dayadık diyen PKK nın  siyasi uzantısı HDP’nin  barış siyaseti artık bitmiştir. Buna Kürt vatandaşlarımız da Türk vatandaşlarımızda inanmıyor.

Etiketler:
Share
526 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Manifesto

  25 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  1.Köken İtalyanca manifesto veya Fransızca manifeste "yeminli ifade, imzalı bildiri" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Latince manifestum "'el basılmış şey'" sözcüğünden evrilmiştir. Latince sözcük Latince manus "el" ve Latince fendere, fest- "basmak, vurmak" sözcüklerinin bileşiğidir.  2.Tanım Toplumsal bir hareketin duyurulması ve savların belirtilmesi üzerine kurulan, bir akımın, bir hareketin oluşunu bildiren yazılara manifesto ya da bildiri denmektedir. 3.Manifesto Teriminin Farklı Anlamları  3.1.Tarih Terimi Olarak Manifesto...
 • Minval

  24 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Eskiler, bizim günümüzde biçim, yol ya da tarz dediğimiz şeylere minval demişler. Son derece estetik bir kelime. Minval Kelimesinin Anlamları 1.Çulhaların tezgah aletlerinden üstüne bez sardıkları ağaç. 2.Tarz, yol, suret, şekil. 3.Yöntem 4.Bu biçimde, bu tarzda Kaynak: http://www.kamusiosmani.net/osmanlica-sozluk-15399-nedir-anlami.html Minval Kelimesinin Kullanılması İle İlgili Bazı Örnekler *Ber-minvâl-i meşrûhvv : Açıklandığı, anlatıldığı üzere. *Ber-minvâl-i sabık: Eskisi gibi. *Bu minval üzer...
 • Subay

  23 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken Subay kelimesinin kökeni ile ilgili farklı görüşler vardır; 1.Subay kelimesi Eski Türkçe sü "asker" ve bey/bay "bey, reis, şef" kelimelerinin bileşiğdiri. Kelime "asker beyi" anlamıyla askeri terminolojide asırlardır kullanılmaktadır. 2.Çağatay Türkçesinde subay "1. yüksüz, ağırlıksız, bekâr, 2. hafif süvari" sözcüğünden alıntıdır. Çağatayca sözcük Moğolca subay "kısır, yavrusuz" sözcüğünden alıntıdır. Terim Anlamı Silahlı kuvvetlerde asteğmenden orgeneral veya oramirale kadar rütbedeki askerdir. Subayların Tas...
 • Hakkari Gezimizden Terörün Nasıl Biteceğine İlişkin Tespitlerim

  23 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Bildiğiniz üzere İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen "Basın Mensupları Gönül Elçisi" projesi kapsamında Karadeniz Bölgesi'nden Hakkari'ye giden gazeteciler 5 günlük Hakkari gezisi gerçekleştirdik. Hakkâri'nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Basın Mensupları Gönül Elçisi Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi başkanlığında Artvin, Gümüşhane, Trabzon ve Ordu’dan Hakkari’ye gezisine 6 kişilik gazeteci grubu katılmıştı. Muhteşem bir gezi oldu. Hakkari’ye ilişkin olarak bu gezide güzel tespitlerde bulunduk. Bizlere bu gezide misafirperverlik...