logo

Türkiye Hepimizin ve Başka Türkiye Yok


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Türkiye  diş politikada çok aktif bir diploması gerçekleştiriyor. Tarihi ve kültürel açıdan  üstlendiği misyon Türkiye’ye  çok ağır bir sorumluluk yüklüyor. Bunun gereği olarak da   Avrupa   Birliği, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Amerika ile çok boyutlu ve proaktif  dış politika  ülkemiz açısından  kaçınılmaz hal almış durumda. Teknolojide    baş döndürücü  ve hızlı gelişmeler  ve  dünyanın   Küresel Köy halini aldığı bir sistemde ,’’ Dünya beşten  büyüktür’’ ve   zalimlere ‘’One minüte’’  diyen bir Türkiye var artık. Bu Türkiye   doksan yıldır  Yurtta Barış Dünyada  barış dış politika  konseptini aşarak ilelebet düşman ilan edilen  ülkelerle  milli çıkarlar çerçevesinde   dost olabilme, dost ülkelerle de  dış politikada süreklilik içeren ilişkilerin devamını sağlama politikası gerçekleştiriyor.

Türkiye, Milli çıkarlar  doğrultusunda İranla ilişkilerin geliştirmeye başladığında Eksen kayması var Türkiye İranlaşıyor diyenlere ne demeli!

İran  ın bölge ülkelere ve Türkiye ye rejim ihraç etmek niyetini  görünce  ve İran dan Uzaklaşınca ‘’ ne gereği  vardı’’ diyen ikiyüzlülere ne demeli!

Taa  Amerika’dan,  Avrupa’dan  Rusya’dan Çin  den  Orta doğuya  ve özellikle Irak’a  Suriye ye  gelip   doğal   yer altı kaynakları  için   masum  Müslümanları öldüren, sahte  taşeron  örgütler kuran ve  içine de ‘’İslam ‘’ İbaresini koyan ülkelere ses çıkarmayıp, Türkiye ye   800 km  sınırı olan Suriye’deki zalim rejim muhaliflere  ve bayırbucak Türkmenlerine desteğini  eleştiren  iç ve dış  Türkiye düşmanlarına ne demeli!

Suriye deki  Türkmenlere   desteğimizi engelleyen,  tırlarımızı  durduran  ve  dünyaya da  Türkiye   Suriye deki  teröristlere yardım götürüyor diyerek ülkemizi  Dünyaya  şikâyet eden  içimizdeki İrlandalılara zavallılara  ne demeliyiz!

Peşmerge eğitimi için Musul yakınlarında Başika  bölgesine  gönderilen Türk askerlerimiz in orda işi ne diyerek  ülkemizi eleştirenlere ne demeliyiz!

Ülkemizin Suriye sınırında uluslararası  angajman kurallarını defalarca ihlal eden Rus savaş uçaklarını uyaran, uyarıyı şu veya bu sebeple   göz ardı eden Rus uçağını düşürdüğümüzde de , ‘’Türkiye haksız ‘’ ‘’ bunu yapmamalıydı ‘’diyen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak da olduğu Suriye  çıkan iç savaştan dolayı 2 milyon  masun  sığınmacılara kapısını açan Türkiye ye, mültecilere neden kapımız açtık diyerek mazlum ve masun insanlara sırtını dönen içimizdeki zavallılara ne demeliyiz!

Irak ve Suriye deki  Daiş  terör örgütü ile mücadele eden Türkiye’yi her platformda Teröre destek veriyor diyen    içimizdeki  amalara ne demeliyiz!

Sur da, Cizre de Hakkâri de hendekler kazan  PKK terörü ile mücadele eden kahraman asker ve polislerimizi eleştiren, PKK’lıları  masum gösteren iç ve dış düşmanlara ne demeliyiz!

Suruç da, Ankara Garı yakınlarında   sözüm ona barış mitingi yapan ve  onları öldürenleri değil de Devleti suçlayan ve Devletimize ‘’Katil devlet’’ diyenlere ne demeliyiz!

PKK ile arasına mesafe koyamayan, sırtımızı PKK  ya PJK ye dayadık diyen PKK nın  siyasi uzantısı HDP’nin  barış siyaseti artık bitmiştir. Buna Kürt vatandaşlarımız da Türk vatandaşlarımızda inanmıyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Tarikatlar konusunda iki aşırı uç nokta

  24 Ocak 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Özet açıklama Günümüzde tarikatlarla ilgili olarak birbirine zıt olan aşırı iki görüş vardır; 1.“Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır.” 2.“Tarikat şirktir” Bu görüşlerin her ikisi de yanlıştır. “Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır” cümlesinden eğer mutlaka bir tarikata girmek gerektiği kastediliyorsa yanlıştır. Ama şeyh kelimesinden rehber (Peygamberimiz ve Kur’an) kastediliyorsa bu söz doğru olur. Tarikat şirktir sözünden eğer şeyhe masdar (kemalatın kaynağı yani Nurları Allah’dan değil şeyhin kendisinden bilmek) gözüyle bak...
 • Kullanıldığın Kadar Kullanmak, Kullanmadığın Kadar Kullanamamak

  23 Ocak 2018 Gamze Boynueğri, Köşe Yazıları

  Hayatın nazı mı dersiniz? Yoksa cilvesi mi? Belki de işvesi... Ama yoktur bunun ne yazık ki işlenesi, işleve konulup da işlev göresi bir hali ahvali... Dalıp dalıp gidiyorum uzak diyarlara... Öfkem ona keza ama yok mudur birde bunun sabrının olduğu kadar selameti de? Deyip eklemeden yapamıyorum... Çok denedim, hem de akla ziyan boyunca olmuyor... Sanırım olmayınca, olmuyor çok daha fazla üstelemeden bazı şeyleri geçiş yapmak gerek... Peki, ya kişinin iç sesi? Şuracık da çıkıp da hadi isyan ederse... Hadi feryat, figan edip de "hayır bu sen deği...
 • Eğitim-Bir-Sen’ in Kuruluş Felsefesi

  23 Ocak 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Millî Gazete’nin, 25 Temmuz 1992 yılında Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Mehmet Akif İnan'la yaptığı röportajda Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş felsefesine de değinmiş. Bu söyleşiden seçtiğim bazı pasajları aşağıya aktardım. O zaman Eğitim-Bir-Sen sanki biraz daha idealmiş gibi. Eğitim-Bir-Sen’in o günkü kuruluş felsefesine asli safiyetine selam olsun. "Sendikamızı geniş bir tabana oturtmak amacındayız; belli bir hizbe, belli bir gruba, belli bir siyasi partinin çevresinde bulunmuş olmakla yetinmeyip kanatlarını geniş açmış, bizi benimseyen...
 • Zeytin Dalı Harekatı Yeni Bir Çağın Başlaması Demek

  22 Ocak 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  -ABD nin malum baskı ve aldatmacalarına rağmen Türkiye Afrine de girdi. -ABD geri adım attı. -ABD dünya düzeni çöküyor. -Güçlü halk desteği ile Ak Parti iktidarı “Dünya beşten büyük” dedi -Tayyip Erdoğan artık eski Türkiye yok İMF ye borcu olmayan -her türlü silahını kendi üreten, ihtiyçlarını karşılayan bir ülke var -Ülkemiz tarihten beri hep komşularına zeytin dalı uzattı. -Bunu anlamayanlar Türkiye gerçeğini Afrin harekâtında gördüler -ABD nin ve diğer düşmanların Ülkemizden intikam almaları bir kez daha engellendi -100 YILLILK PLA...