logo

Türkiye Birinciliği İçin Konya’ya Gittiler

Konya’da gerçekleşecek olan Geleneksel Düzenlemeli Dal minikler Türkiye Şampiyonasına katılmak üzere Tütücüler Köyü Kültür Sanat ve Spor Kulübü halk oyunları ekibi yola çıktı.

Birçok başarılara imza atan Tütüncüler Köyü Kültür Sanat ve Spor Kulübü bir başarıya daha imza atmak üzere Konya’nın yolunu tuttu.  Konya’nın Akşehir ilçesinde 3-5 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Geleneksel Düzenlemeli Minikler Türkiye Şampiyonası katılmak için Artvin ekibi yola çıktı. Halitpaşa Kavşağı’nda toplanan halk oyunları ekibi ve eğitmenler ailelerinin desteğini alarak yola çıktılar. Okul aile birliği Başkanı Nurettin Albayrak burada yaptığı konuşmada,”  Vakıfbank ve Karadeniz İlkokulu öğrencilerinin oluşturduğu halk oyunları ekibimiz daha önce okullar arası il birincisi olmuştu. Hatta bir ay önce Ordu’da bölge yarışmalarına katılmış buradan da birincilikle ilimize dönmüştüler.

Nurettin Albayrak adlı vatandaş ekibin dedesi olduğunu belirterek “şimdide Türkiye finalleri için Konya Akşehir’e gidiyoruz. Ekip çok sağlam güzel işler yapıyor. Bunlar Artvin’in kahramanları bu çocukların ekibin ben dedesiyim diyerek minik halk oyunculara başarılar dilerim” dedi.

Daha sonra minikler ailelerinin başarı dilekleriyle Türkiye Şampiyonası için Konya’nın yolunu tuttular.

Etiketler: » » »
Share
906 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?