logo

Türk Kızılayı Borçka Şubesi Yeni Yönetim Kurulu Seçimi Yapıldı

Türk Kızılayı Borçka Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Ve Yeni Yönetim Kurulu Seçimi yapıldı.

 

Borçka Belediye binasında bulunan Borçka Şubesi Bürosu’ndaki yapılan genel kurul seçiminde açılış, yoklama, Atatürk, Şehitler ve Kızılaycılar için 1 dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşı’mızın okunması ve divan başkanlığı seçiminin ardından Şube Başkanı Vehbi Şentürk tarafından genel kurulda açılış konuşması yaptı.

Şentürk, yaptığı açılış konuşmasında; “Sayın divan başkanı ve üyeleri değerli yönetim kurulu arkadaşlarım ve saygı değer genel kurul delegeleri öncelikle hepinizi en derin duygularla selamlıyorum. 2013-2014-2015 yılları arası değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte halkımıza hizmet vermeye çalıştık, yaptığımız hizmetler faaliyet raporu ve gelir gider tablomuzda mevcuttur. Sizlere müsaadenizle birkaç hususu dile getirmek istiyorum. Öncelikle Kızılaycılık gönül işidir, amacımız toplum içindeki ihtiyaç sahiplerini bulup dertlerine derman olma vardır. Türk Kızılayı olarak amacımız savaşta ve barışta ülkemizdeki ve dünyada ki tüm insanlara diline, dinine, rengine, milliyetine ve dünya görüşüne bakmadan ihtiyacı olan insanın yanında olmaktır. Bu duygu ve düşünce ile yeni seçilecek Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar dilerim. Dünyada ve ülkemizde barış olsun kardeşlik olsun iyilikte yarışalım” dedi.

Şube Başkanı Vehbi Şentürk’ün konuşmasının ardından 2013-2014 ve 2015 yılları faaliyet raporu ile gelir ve giderlerinin görüşülmesi ve oya sunulması, 2013-2014 ve 2015 yıllarına ait denetçi raporunun görüşülmesi ve oya sunulması, 2013-2014 ve 2015 yılları şube yönetim kurulunun ibrası, 2016-2017 ve 2018 şube eylem planının görüşülmesi ve oya sunulması, 2016- 2017 ve 2018 yılı tahmini bütçenin tetkiki ile kullanımı hususunda şube yönetim kuruluna yetki verilmesinin görüşülmesi ve oya sunulması, dilek ve tekliflerin incelenerek genel merkeze arzının karara bağlanmasının ardından, oy sayım komisyonunun seçimi, şube başkanı ve şube yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, şube denetçisi asıl ve yedek üyenin seçimi, genel merkez genel kurulu asıl ve yedek delege seçimi yapıldı.

Tek listeyle 32 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen seçimde Türk Kızılayı Borçka Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığına Vehbi Şentürk, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Cemal Cesur, Mevlüt Arslan, İsmail Hoşgör, Kamil Ejderoğlu, Abdurrahman Kurtuluş, Mustafa Kurt, Reşit Muzaffer Kurtuluş, Cemil Çakmak seçildi. Şube Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine Hakan Altuntaş, Süleyman Hanedar, Yusuf Koçal, Dursun Atan, Sedat Yıldırım, Hasan Dumanlı, Salih Boz, Ahmet Aydın, Nuriye Şentürk, Şube Denetçiliği Asil Üyeliğine Muhammet Çakmak, Şube Denetçiliği Yedek Üyeliğine Temel Yalçınkaya, Genel Merkez Genel Kurul Delegeliği Asil Delegeliğine Vehbi Şentürk ve İsmail Hoşgör, Yedek Delegeliğine Mehmet Kurtuluş ve Fahrettin Özek seçildi.

Share
883 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?