logo

Türk Gazeteciler Giorgi Qushitashvili’ne Hayran Kaldı

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu ile Gürcistan Başkonsolosluğu’nun birlikte organize ettiği Batum Gezisi, 27-28-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirildi.

Program kapsamında Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki 6 ilden 8 gazeteci 3 gün boyunca Batum’u gezdiler. Programa Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sayman Orhan Sevinç, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Türkiye Spor Yazarlar Derneği Trabzon Şube Temsilcisi Murat Taşkın, Türkiye Spor Yazarlar Derneği  Samsun Temsilcisi ve Samsun Haber Gazetesinin köşe yazarı Avni Demir,53 Rize Gazeteciler  Dernek Başkanı Mustafa Bayrak, Trabzon’dan ise gazeteci Osman Yanık ve Erhan Sevim katıldılar.

Ev sahipliğini yapan Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti’nin programına ise Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili, Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Başkanı Mamuka Berdzenishvili, Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Başkanlığı Pazarlama ve Reklam Bölümü Baş Uzmanı Mikheil Koplatadze ve Nino Jintcharadze katılarak türk gazeteciler ile yemekte bir araya geldiler.

Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili; Türkiye ile Gürcistan’ın kültürü ve akrabalık ilişkileri ile kardeş ülke konumunda olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki barış ve kardeşliğin dünyaya örnek olması dileğinde bulunarak programa katılan gazetecilere teşekkür etti.

Daha sonra Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Başkanı Mamuka Berdzenishvili; Türkiye ve Gürcistan ilişkilerine dikkati çekerek bu dostluğun artarak devam etmesi gerektiğini vurgulayarak memnuniyeti dile getirdi.

Gezi programına katılan gazeteciler adına değerlendirmede bulunan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi ; “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak programa üyelerimiz ve il başkanlarımız ile katılımda bulunduk. Çok sıcak samimi ortamda ağırlandık. Ev sahibi olarak bizi karşılayan Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili ve ekibine heyetim adına çok teşekkür ediyorum. Batum’un güzelliklerini ve doğasını bize tattıran ev sahibi heyetine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İlk kez Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Giorgi Qushitashvili ile bir araya geldik. Giorgi Qushitashvili’nin bize olan samimi ve güler yüzü bizleri onurlandırmış oldu. Gürcistan ve Türkiye ile olan ilişkilerimizin ne kadar güçlü ve sonsuzlaştığını birebir yaşamış ve görmüş olduk. Gürcistan bizim için çok önemli ve stratejik bir ülke. Bu yüzden dostluğumuzun devam etmesi dileğinde bulunarak Giorgi Qushitashvili, Mamuka Berdzenishvili, Mikheil Koplatadze  ve Nino Jintcharadze’ye memnuniyeti dile getirdi.

Gezinin birinci gününde şehir turu ve teleferik ile Batum’a kuş bakışı yapıldı. Gezinin ikinci günün de Mtirala National Park doğa yürüyüşü yapıldı. Gezinin son günü ise Makhuntseti Şelalesine gezi yapıldı. Gezi programında ise her gün yöresel yemekler tanıtılarak ikramlarda bulunuldu. En dikkat çeken yöresel yemeklerinden biri haçe puri olmuş oldu.

Program gezisi ev sahibi heyetin Sarp Sınır Kapısına kadar gelerek  heyeti uğurlamasıyla son buldu.

Etiketler: » »
Share
732 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?