logo

reklam
29 Ağustos 2015

Türk Eğitim-Sen Hopa’da Felaketzedelerin Yanındaydı

Hopa’daki sel mağdurlarına yönelik Türkiye Kamu-Sen tarafından Çarşamba günü yapılan su ve yiyecek yardımının ardından, konfederasyonun eğitim iş kolunda faaliyet gösteren Türk Eğitim-Sen tarafından da mağdur vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Sel felaketinden etkilenen vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak maksadıyla Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK’un talimatı üzerine harekete geçen Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi, 28 Ağustos Cuma günü Hopa halkına sıcak yemek verdi.

Türkiye Kamu-Sen Artvin İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil BAYRAK yaptığı açıklamada, Hopa’da meydana gelen sel felaketinin etkilerinin ilçede halen daha hissedildiğini, vatandaşların mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, sendika Genel Merkez yöneticilerinin talimatıyla Hopa halkı normal hayatına dönünceye kadar yardım ve destek faaliyetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in vazife bilincinin sadece memurların haklarına yönelik çalışmalarla sınırlı olmadığını vurgulayan Şube Başkanı İsrafil BAYRAK, “Biz vatandaşımızın sevincinde, üzüntüsünde daima yanında olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Türk Milleti ile bütünleşmiş bir yapıdayız. Hopa halkının bu kötü günlerinde onlara destek olmayı, yanlarında olmayı asli görevimiz biliyoruz. İnsanlarımız gerçekten zor durumda. Diğer sivil toplum örgütlerini ve duyarlı vatandaşlarımızı da Hopalı kardeşlerimize destek olmaya davet ediyorum.  Milletimizin önemli hasletlerinden biri de yardımsever olması, dar durumdaki insanlara cömertliğini göstermesidir. El birliğiyle felaketzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmamız gerekiyor. Bu yardım faaliyetimize destek olan başta sendika Genel Başkanımız sayın İsmail KONCUK olmak üzere tüm sendika mensubu arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Allah’tan diliyorum ki buna benzer felaketleri bir daha insanlarımız yaşamasın” sözleriyle yaptıkları faaliyet hakkında düşüncelerini paylaştı.

Öte yandan, sendikanın yemek dağıtımından faydalan mağdur vatandaşlar, Türk Eğitim-Sen’in bu faaliyeti dolayısıyla teşekkür ettiklerini, bölgedeki sıkıntıların bir an önce atlatılması için diğer sivil toplum örgütleri ve vatandaşların da daha duyarlı olmasını beklediklerini ifade ettiler.

 

Share
1994 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?