logo

Transmikser İmalatının Lider Firmalarından Biri Artvinli

Kerim Makar: Türkiye Hazır beton sektöründe 10 milyar ciroya ulaşmak üzere!

Transmikser imalatının devleri arasında bir Artvinli firma. Ankara Sarayköy’deki fabrikasında 4 metreküp kapasiteden 16 metreküp kapasiteye kadar her tip transmikser imalatı yapan NT Grup Transmikser Ltd Şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi Artvinli hemşerimiz Kerim Makar, Türkiye Hazır beton sektöründe 10 milyar ciroya ulaşmak üzere olduğunu söyledi. Şirket olarak artan transmikser ihtiyacını karşılamak için yoğun üretim gerçekleştirdiklerini belirten Makar, Artvinli olmaktan her zaman gurur duyduğunu söyledi.

NT Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi, Artvinli genç işadamı Kerim Makar “Özellikle kentsel dönüşüm, İstanbul 3’üncü Havalimanı ve 3’üncü Boğaz Köprüsü projesinin otoyol bağlantılarının sektörün her kesimine bir dinamiklik kazandıracağı beklenmektedir. Ayrıca dış pazarlarda yaşanan sıkıntıların sonuçlanması ve ihracatta yeni projeler ile canlılık kazanması da beklenmektedir” dedi.

Ankara Sarayköy’deki fabrikasında 4 metreküp kapasiteden 16 metreküp kapasiteye kadar her tip transmikser imalatı yapan NT Grup Transmikser Ltd, İstanbul İkitelli’de bulunan şubesinde transmikser revizyon, bakım ve fırın boya işlemlerini gerçekleştiriyor. Firma, Komatek2015 Fuarı’nda üç adet farklı kapasitede ve farklı kamyon modelleri üzerinde transmikserlerini sergiledi. NT Grup’un Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Makar, firmanın 2014 yılında istikrarlı ve karlı büyümesini sürdürdüğünü belirterek, 2015 yılında ise yüzde 15 büyümeyi hedeflediklerini söyledi. Bu yıl kentsel dönüşümün etkisi ile iç pazarda hedeflerin büyümesi yolunda olumlu beklentiler içinde olduklarını ifade eden Makar, yurtdışı pazarlarda da özellikle ikinci dönemde olumlu gelişmelerin yaşanacağını öngördüklerini aktardı. Firmanın müşteri talebine göre her kapasitede yaş sistem, kuru sistem, treyler (dorse) tip, hafifletilmiş (light) tip ve tünel tipi olmak üzere farklı kullanım koşullarına göre transmikserler imal ettiğini dile getiren Makar, “Ayrıca yeni imalat yanı sıra komple veya kısmi revizyon işleri, bakım ve onarım faaliyetleri, her türlü yerli ve ithal yedek parça satışı ile fırın boya işleri yapılmaktadır. Sektör ihtiyaçlarına göre transmikserler de özel ilave uygulamalar ve/veya aksesuarlar kullanılarak farklı içerikte transmikserler de müşterilerimize sunulabilmektedir. Özellikle verimlilik ve kapasitenin etkin kullanılmasını temin etmek için hali hazırda üretim ve stok alanlarımızda yeniden düzenlemeler yaparak iş akışını daha seri üretim tarzına çevirme çalışmalarımız devam etmektedir.

NT Grup Transmikser Ltd. Şti. Genel Koordinatörü Galip Yinsel: Türkiye transmikser üretiminde dünyada söz sahibi olacak

Geçen yılı piyasada yaşanan sıkıntılara rağmen büyüme ile kapattıklarını söyleyen NT Grup Transmikser Ltd. Şti. Genel Koordinatörü Galip Yinsel, 2015 yılında büyük projelerin aktif hale gelmesi, yüklenici ve taşeron firmaların ödemelerinde düzenin sağlanması ve yeni yatırım projelerinin hayata geçmesi ile sektörün daha canlı bir yıl geçireceğini düşündüklerini vurguladı. Yinsel, “Son yıllarda yabancı ortaklı firmalar çoğalmaktadır. Söz konusu üreticiler kapasite olarak yurtiçi ihtiyacı karşılarken yakın coğrafyamıza ihracat yapabilme şansına sahiptirler. Türkiye özellikle transmikser üretiminde dünyada söz sahibi bir konumdadır” dedi. Yinsel, “2013 ve 2014 yıllarında yaklaşık yüzde 5’lik büyüme ve rekorlar getiren bir sektör oldu. 2014’teki verilere göre hazır beton üretim miktarı 100 milyon metreküpü aştı. 3’üncü Boğaz Köprüsü için 1,5 milyon metreküp civarında ve 3’üncü Havalimanı ve bağlantı yollarında yaklaşık 1 milyon metreküpün üstünde betona ihtiyaç duyulacağı düşünüldüğünde hazır beton sektörünün büyümesinin büyük projelere bağlılığı ortaya çıkmaktadır. Bu projelerin yanı sıra devam eden yüksek hızlı tren projeleri ve baraj projeleri de hazır beton imalat sektörüne canlılık getirecektir” açıklamasını yaptı. NT Grup Transmikser’in sektörde faaliyet gösteren tüm hazır beton firmaları ve inşaat firmaları ile ilişki içerisinde bulunduğunu belirtti.

 

Etiketler: » »
Share
2386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?