logo

Trafik Sorununa Köklü Çözüm

Artvin Belediyesi şehir içi trafiğin rahatlatılmasına yönelik alternatif yolları devreye sokmada kararlı.

Artvin’de şehir içi trafiğin rahatlamasına yönelik adımlar atmayı sürdüren Artvin Belediyesi, 2016 yılındaki 26 vizyon projesi içerisinde yer alan Hapishaneden İskebe’ye ve Şimşek Mermerden Balık Çiftliğine Alternatif yol çalışmalarıyla şehir trafiğine köklü çözüm getiriyor.

Belediyemiz 2 yıllık görev süresi içerisinde yol çalışmaları kapsamında Atatepe yol düzenleme ve bariyer, Kafkasör yolu genişletme ve asfaltlama çalışmaları, İskebe giriş yolu genişletme ve İsmet Acar Bulvarı yol genişletme çalışmalarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini almıştı.

Üzerinde hassasiyetle durulan Artvin’in trafik sorunu için uygulanacak projelerle çözüme kavuşacağını belirten Başkan Kocatepe, Hapishaneden İskebe’ye alternatif yol çalışmasının ilk etabın ihalesinin yapılıp çalışmaların başladığını belirtip bu alternatif yol çalışması ile şehir merkezine girmeden İskebe’ye direk ulaşımın sağlanıp şehir trafiğinin büyük ölçüde nefes alacağını söyledi.

Hapishaneden İskebe’ye alternatif yol ile Şimşek Mermerden Balık Çiftliğine olan Alternatif yol çalışmalarıyla Artvin’in en önemli sorunlarının başında gelen trafik sorununa geçici değil kalıcı çözüm getirilerek bu sorunların giderileceğini ifade eden Belediye Başkanı Kocatepe, “ 2 yıllık görev sürecimiz içinde şehirde yaşanan trafik sorununun bilinci içerisinde çalışmalar yaptık. İlk etapta geçici çözümlerle işe başladık. Şimdi trafik sorununu kalıcı olarak çözmek için kolları sıvadık. Bu bağlamda çalışmalar yapıp projeler hazırladık. Hazırladığımız projelerin bütün ön çalışmalarını tamamlayıp bu yıl içerisinde uygulamaya koyuyoruz. Artvin’e trafik rahatlığını getirmek adına çalışmalarımız başladı” dedi.

Kocatepe, “ İskebe Alternatif Yoluna Kavuşuyor”

Hapishaneden İskebe’ye olan bağlantı yolunun ilk etap çalışmaları kapsamında ihalenin yapılıp 900 metrelik kısmın yapım çalışmalarının başladığını söyleyen Başkan Kocatepe, “ Hapishane arkasından İskebe bölgesine yapılması planlanan bağlantı yolu projesi tamam. Projenin ilk etabın yani 900 metrelik kısmının ihalesi yapılıp yol çalışması başladı. Hanımlar Lokalinin önünden başlayan 900 metrelik yol çalışması tamamlanacak. 2’ci etapta iskebe deresi üzerinde yapılacak köprü bağlantısıyla dereden Hapishane virajına bağlanıp çalışma tamamlanacak. Bu bağlantı yolumuzla İskebe’ ulaşım sağlanırken şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu da giderilmiş olacak” diye konuştu.

“Şehir Merkezine 3800 metrelik Yeni Yol”

Şehir merkezi giriş çıkışında yaşanılan trafik sorununu da kalıcı olarak çözmek adına ciddi adımlar attıklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, “ Halitpaşa ve Fabrika deresi ıslah çalışmaları sonrasında ‘Şimşek Mermerden Balık Çiftliğine olan arada alternatif yol projemiz ile şehir merkezi giriş ve çıkışında yaşanılan yoğunluğu gidermek istiyoruz. Bunun için etüt çalışmalarımızı ve projemizi hazırladık. DSİ tarafından yapılacak olan 5 metre genişliğindeki Halitpaşa ve Fabrika deresi ıslah çalışmalarının ardından biz bu 5 metre genişliği 7 metreye çıkarıp standartlara uygun 3800 metre uzunluğunda yeni bir yol yapıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Etiketler: » »
Share
953 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?
#

Trafik Sorununa Köklü Çözüm” için 1 yorum

  1. Üstün Albay : diyor ki:

    Adam çalışıyor, bravo başkana. Vizyon budur, Artvin seninle güzel