logo

Trabzonspor’dan Selzede Hopa’ya Ziyaret

Trabzonspor’dan selden zarar gören Hopa ilçesine gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular. Bordomavililer Rizespor karşılaşması öncesi Hopa’ya gelerek Hopa halkının yaşadığı sel felaketinin acısını paylaştı.

 

Hopa’da yaşanan sel felaketi sonrası Trabzonspor, sel felaketine maruz kalan Artvin’i ziyaret etti. Hopa’daki vatandaşlara su ve gıda yardımı yapan bordo-mavililer ayrıca hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine de taziye ziyaretinde bulundu.

Yöneticiler Köksal Güney, Engin Hacısalihoğlu, Ömer Demir, Sportif Direktör Süleyman Hurma, Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen ile Teknik Direktör Şota Arveladze ve futbolcular Aykut Demir, Marko Marin, Pedro Luis Cavanda, Alper Uludağ ve Muhammet Beşir’den oluşan kafile Hopa’da sevgi gösterieri ile karşılandı. Hopa Kaymakamlığı’na giden bordo mavili heyet Artvin Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk ve Kaymakam Mehmet Ali Özkan’la görüştü.

Kaymakamlık çıkışında Hopaspor yöneticisi Adem Çakmak, Teknik Direktör Şota Arveladze’ye adı yazılı Hopaspor forması hediye etti, çiçek verdi. Vatandaşlarla fotoğraf çektiren Şota Arveladze ve futbolcular daha sonra Orta Hopa Mahallesi’ndeki heyelanda toprak altında kalarak hayatlarını kaybeden Altan Kara ve eşi Hacer Kara ile kızları Funda Toksoy’ un evini ziyaret etti, ailenin oğlu Volkan Kara ile görüştü, taziyelerini iletti.

Şota: Hopa Halkının acısını paylaşmaya geldik

Hopa ilçesine Hopa halkının acısını paylaşmak ve Hopa halkına destek olmak üzere geldiklerini belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze de, “Trabzonspor kulübü olarak Hopa’da yaşanan sel felaketinde üzerimize düşen görevi yerine getirmek üzere Hopa’ya geldik. Trabzonspor’un bölgede ne denli sevilen bir takım olduğunun bilincindeyiz. Hopa halkına destek vermek ve de Hopa halkının acısını paylaşmak üzere geldik. Hopa’da ölen vatandaşlarımızın sevgisini hala hissediyoruz. Ölenleri göremiyoruz ama o buralarda bir yerlerde olduklarını biliyoruz” dedi.

Ziyaretin ardından teknik heyet ve futbolcular Hopa’dan ayrılırken heyetteki bazı yöneticiler selden zarar gören bazı ailelere ziyarette bulundular. Trabzonsporlu futbolcu Marko Marin ise, afet bölgesinde yaşananları görünce büyük şok yaşadı.

Kazım Koyuncu Unutulmadı

Trabzonspor heyeti daha sonra 33 yaşında akciğer rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Kazım Koyuncu’nun Yeşilköy Köyü’ndeki anıt mezarına ziyarette bulundu.

Dua eden yönetici, teknik heyet ve futbolcular, mezarın üzerine, 61 numaralı ‘Kazım Koyuncu’ yazılı bordo mavili forma ve atkı bıraktı. Trabzonsporlulara, ‘Benim yavrum için geldiniz, sağ olun’ diye seslenen anne Hüsniye Koyuncu, oğlunun Trabzonsporlu olduğunu hatırlattı, “Sağlığında bir ev yapmak istiyordu. Biz bunu yapmak istedik ancak ev de selde hasar gördü” dedi. Trabzonspor’un ziyaretlerinden dolayı mutlu olduklarını belirten abla Canan Erdem de, Kazım Koyuncu için yapmak istedikleri evin selde hasar gördüğünü anlattı, “Kazım’ın istediği şeyleri yapmaya çalışıyoruz ama olmuyor” diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze burada yaptığı açıklamada; “Kazım Koyuncu’nun Trabzonspor’a olan sevgisini hala hissediyoruz. Onu göremiyoruz ama o buralarda bir yerde. Bu insanlar ölmüyor. Bu insanlar her zaman yaşıyor. Böyle bir insan yetiştirdikleri için aileye teşekkür etmek lazım. Sadece ülkesi Türkiye için değil, Gürcistan için de değerli bir insan. Bu gibi insanlar ölmüyor her zaman ortaya koydukları değerlerle yaşıyor. Kazım Koyuncu asla unutulmayacak bir sanatçıdır. Sanatçılar halkın yüreklerinde yaşarlar. Koyuncu’nun Trabzonspor sevgisine layık olmaya çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımız ve amacımız bu” diye konuştu.

Trabzonsporlu futbolcu ve yöneticilerden oluşan heyet, ziyaretlerini tamamladıktan sonra Hazırlık maçının oynanacağı Rize iline hareket ettiler.

Hasılat Afetzedelere!

Çaykur Rizespor – Trabzonspor hazırlık maçı hasılatı afetzedelere gidecek.

Çaykur Rizespor ile Trabzonspor’un karşılaşacağı özel maçın biletleri 5, 10 ve 20 TL. Bu arada çevre illerle ilişkileri artırmak isteyen teknik direktör Şota’nın önümüzdeki dönemde fırsat doğdukça başka komşu illerin takımları ile de hazırlık maçları gerçekleştirmeyi planladığı bildirildi.

Share
1219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?