logo

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Özdemir Toprağa Verildi

Trabzon’un sevilen gazetecilerinden Trabzon Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Turgut Özdemir, gözyaşları arasında sonsuzluğa uğurlandı. Turgut Özdemir’i son yolculuğuna uğurlayanlar arasında Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sevinç ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Tolga Gül’de yer aldı.

 

Dün akşam evinde kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılan Turgut Özdemir için Trabzon Gazeteciler Cemiyeti önünde merasim düzenlendi.

Yıllarca başkanlığını yaptığı cemiyet önünde düzenlenen törene basın camiasından arkadaşları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta ve Haluk Pekşen, CHP PM üyesi ve eski gazeteci İdris Akyüz, Trabzon Baro Başkanı Sibel Suiçmez, siyasi partilerin temsilcileri, İdmanocağı yönetimi ve sporcuları, iş ve spor camiası ile ve sevenleri katıldı.

Törende konuşma yapan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Turgut, Turgut Özdemir ile anılarını paylaştı. Duygu dolu törende meslektaşları Turgut ‘hoca’ için gözyaşı döktü. Törende bir dönem antrenörlük görevi yaptığı İdmanocağı Spor Kulubü oyuncuları da yer aldı. Konuşmaların ardından Özdemir’in cenazesi İskenderpaşa Camisi’ne getirildi. Ziyaretleri nedeniyle Trabzon’da bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Özdemir’in cenaze namazına katıldı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Turgut Özdemir’in cenazesi Maçka ilçesine bağlı Esiroğlu Mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde 2013-16 yılları arasında başkanlık yapan Özdemir, 2001 yılında Anadolu Ajansı (AA) Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden emekli olmuştu.

Zeka Alkan: Değerli bir ağabeyimizi kaybettik

Turgut Özdemir’in cenaze törenine katılan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, basın camiasının önemli bir değerini kaybettiğini ve acılarının büyük olduğunu söyledi. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ne ve Türk basınına büyük hizmetlerde bulunmuş bir gazeteciyi kaybetmenin acısını yaşadıklarını ifade eden Alkan, Turgut Özdemir’in basının ağabeylerinden olduğunu dile getirdi.

Cenaze törenine katılan Artvin Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Sevinç ise birlikte Karadeniz Gazeteciler Federasyonunda görev yaptıkları Turgut Özdemir’den çok şeyler öğrendiklerine vurgu yaparak Turgut Özdemir’in yerinin kolay kolay doldurulamayacağını belirtti.

Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Danışma Kurulu Üyesi ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Tolga Gül ise yaklaşık 25 yıldır tanıdığı ve birlikte onlarca habere gittiği ağabeyi Turgut Özdemir’in ani vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirirken; “ Turgut Özdemir, Anadolu Ajansında çalışırken yıllarca haberlere birlikte gittik. Artvin’e gelir ve ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlardı. Turgut Özdemir’in kaybı gerçekten büyük. O önemli bir değerdi ve iyi bir gazeteciydi. Ailesine ve basın camiasına başsağlığı diliyoruz. Acımız büyük. Bugün büyük bir gazeteciyi ebediyete uğurluyoruz. Toprağı bol olsun İnşallah” diye konuştu.

Share
423 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?