logo

reklam

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İş Uğraş Sergisi Açıldı

Kamu Hastaneler Birliği İl Genel Sekreterliği Artvin Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından İş Uğraş Sergisi büyük beğeni topladı.

 

Kamu Hastaneler Birliği İl Genel Sekreterliği Artvin Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi tarafından açılan “İş Uğraş Sergisi” geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda büyük beğeni topladı. Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermekte olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi iş-uğraş sergisine bu yılda ilgi büyüktü.

Artvin Valiliği önünde gerçekleşen sergini açılışına Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Aydın Turhan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Rektör Yardımcı Aydın Tüfekçi, Defterdar Zeki Aydoğan,  Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. Serkan Özcan, Tıbbi Hizmetler Başkan V. Op. Dr. İrfan Akalın, Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi V. Op. Dr. İbrahim Duzcan, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi çalışanları ve Artvin halkı katıldı.

Yaklaşık 2 yıl önce Yeni Mahalle’de açılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Artvin Devlet Hastanesi’ne bağlı bir birim olarak hizmet veriyordu. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde ağır ruhsal rahatsızlığı bulunan bireylerin sosyal, mesleki ve akademik işlevselliklerini ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla rehabilitasyon hizmeti başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde bireysel ve aile görüşmeleri, sosyal beceri eğitimleri, psikoeğitim ve iş –uğraşı terapileri gibi hizmetler geçtiğimi yıl olduğu gibi bu yılda devam etmekte. Bu kapsamda iş-uğraşı terapilerin de hastaların yoğun emekler sonucunda üretilen eserler Artvin Valiliği önündeki alanda sergilendi. Büyük beğeni gören sergi 16 Ekim 2015 Cuma gününe kadar devam edecek.

Share
930 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?