logo

Topbaş’tan Sonra Bir Artvinli Daha Dünya Çapında Göreve Seçildi

Nusret yazıcıİŞKUR Başkanı Nusret Yazıcı’ya büyük görev

Topbaş’tan sonra şimdide Yazıcı

İŞKUR Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı 2015-2018 Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği Başkanlığına seçildi. Dünya Belediyeler Birliği Genel Başkanlığı’na seçilen Artvinli hemşerimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’ın ardından ikinci bir Artvinli Dünya çapında bir göreve seçilmiş oldu. Yazıcı’nın Dünya çapında bir göreve seçilmiş olması Artvin’de sevinçle karşılandı.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğretim üyesi iken Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından birinin başına genel müdür olarak atanan İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Artvinlileri gururlandıracak bir başka göreve daha seçildi. Türkiye İş Kurumu’nun, Güney Kore istihdam kurumlarına karşı yarıştığı Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı için yapılan seçimlerde İŞKUR, ilk turda ezici bir çoğunlukla 41 ülkenin oyunu alarak seçimleri kazandı. Bu kapsamda İŞKUR Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı 2015-2018 Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği Başkanlığına seçilmiş oldu. Yazıcı’nın bu göreve seçilmiş olması ulusal basında geniş yankı bulurken, Güney Köre ekibine karşı alınan bu zafer aynı zamanda Dünya basınında da geniş yer aldı.

Yazıcı’ya tebrik mesajları yağıyor

Nusret Yazıcı’nın Dünya çapında bir görev olan Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı’na seçilmesi ilimizde de sevinçle karşılandı. Dünya Belediyeler Birliği Başkanı Mimar Kadir Topbaş’tan sonra ikinci bir Artvinli Dünya çapında bir göreve seçilmiş olması ilimiz adına ikinci bir gurur kaynağı olduğu dile getirilirken, bu göreve seçilmesinden dolayı Nusret Yazıcı’ya tebrik telefonları yağıyor. Yazıcı’yı tebrik eden vatandaşlar, kendisiyle gurur duyduklarını ve görevinde başarı temennisinde bulunduklarını ifade ediyorlar

 

Etiketler:
Share
4231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?