logo

Topbaş’a Yumurtaya 1 Yıl 2 Ay Hapis

Artvin’de Kadir Topbaş ve İsrafil Kışla’ya yumurta attıkları için Halkevi mensubu iki kişiye  hapis cezası çıktı. Olaylara karışan AKP Gençlik Kolları başkanına da adli para cezası verildi.

2013 yılı Aralık ayında Artvin’e gelen  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve dönemin AKP Artvin milletvekili İsrafil Kışla yumurtalı saldırı gerçekleşmişti.

Topbaş ve Kışla’ya yumurta atan iki Halkevci genç D. A. K. ve O. A. hakkında mahkeme, hapis cezası verdi. O. A. ile ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verirken, D. A. K. için, hakaret suçundan 1 yıl 2 ay 17 gün mahkumiyet kararı verildi.  D.A.K. cezasına mahkeme “suçun alenen işlenmesi ve aynı anda birden fazla kişiye karşı işlenmiş olması” gerekçelerini öne sürerek arttırım uyguladı.

Mahkeme ayrıca D.A.K.’nun darp edildiğine ilişkin doktor raporunu da göz önüne alınarak, AKP Artvin Gençlik Kolları Başkanı M. S.’a ve AKP üyesi A.K.’e adli para cezası verildi.

Topbaş ve Kışla’nın yumurtalar isabet etmediği için şikayetçi olmadığı eylemle ilgili savunmasında D.A.K. yumurta atmanın suç olmadığını, demokratik tepkilerini kullandıklarını ifade etti.

Etiketler: » »
Share
1110 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?